To był niezwykle intensywny weekend w Adrii. Czasówka, trzy wyścigi kwalifikacyjne i finał zmagań Rokkersów na włoskiej ziemi. Do słonecznej Italii przybyło aż 140 kierowców z wielu zakątków świata. Maciej po zaciętej walce koło w koło wygrał Finał Mistrzostw Włoch w kategorii Senior Rok i stanął na najwyższym stopniu podium , Szymon zajął 12. miejsce.

Do włoskiej Adrii bracia Szyszko przyjechali jeszcze przed weekendem gdzie pod okiem zespołu ACR rozpoczęli treningi. W sobotę zmagania tradycyjnie otworzyły czasówki. W kategorii Senior Rok, liczącej 30 kierowców, Maciek uzyskał ósmy czas okrążenia, natomiast Szymon 14. Pierwszy bieg kwalifikacyjny zakończył się awansem chłopaków. Na mecie zameldowali się odpowiednio – szósty i dziesiąty. Drugi wyścig to ponownie walka o jak najwyższe pozycje i kolejne zyskane oczka. Maciek ukończył bieg na trzecim miejscu, natomiast Szymon był siódmy.

Niedzielną rywalizację otworzył trzeci wyścig kwalifikacyjny. Maciek startował z P3 i tak też dojechał na metę, natomiast Szymek był ósmy. Z takich pozycji bracia wystartowali do Finału ROK CUP ITALIA. Maciek, po zaciętej walce ,zameldował się na mecie pierwszy. Szymon dojechał 12., tracąc cztery oczka.

Podczas tego wyścigowego weekendu w sobotę odbyło się również uroczyste zakończenie sezonu i rozdanie nagród w klasyfikacji generalnej ROK CUP ITALY poszczególnych kategorii i stref. Maciej zajął 1 miejsce,a Szymek 3 pozycję wśród 59 sklasyfikowanych zawodników kategorii Senior Rok w najsilniejszej strefie północnej.

Maciej i Szymon serdeczne podziękowania składają rodzicom, dziadkom, zespołowi ACR, Kamilowi Wódce oraz wszystkim kibicom trzymającym kciuki. Teraz czas na chwilę odpoczynku, a już październiku wracają na tor, tym razem do włoskiego Lonato na FINAŁ ŚWIATOWY ROK-a.