Tegoroczni czempioni w klasie Pro-Am – Karol Basz i Andrzej Lewandowski zakończą sezon startów Lamborghini Super Trofeo Europe we Francji. Ostatnia runda pucharu odbędzie się na torze Paul Ricard, gdzie Polacy zamierzają powalczyć o najwyższe lokaty nie tylko w klasie, ale również w generalce.

Obiekt położony na południu kraju jest jednym z najważniejszych na mapie francuskiego sportu motorowego. Wyścigi są rozgrywane na Paul Ricard już od 1970 roku, jednak po śmierci pierwotnego właściciela, tor przejął dawny szef Formuły 1 – Bernie Ecclestone – i znacząco go zmodernizował. Dlatego też od tamtej pory Paul Ricard jest bodaj najważniejszym torem testowym na świecie, z którego korzystają zespoły wszystkich serii. Francuzi nie zapomnieli jednak o swoich wyścigowych korzeniach, więc rywalizacja koło w koło cały czas była prowadzona, a od 2018 na Paul Ricard wróciła także F1.

W ten weekend Basz zmierzy się z konfiguracją o długości 5791 metrów, na którą składa się 15 zakrętów. Dla Polaka będzie to pierwsze spotkanie z tym obiektem, jednak Karol bardzo lubi ścigać się na nowych torach i szybko odnajduje swoje topowe tempo. Dlatego też nie będzie stanowiło to problemu, zwłaszcza w połączeniu ze świetnie przygotowanym Lamborghini, którego obsługą zajmuje się ekipa VSR.

Zmagania we Francji rozpoczną się w piątek o 9:35, kiedy zawodnicy wezmą udział w pierwszym treningu. Druga tura testów przed weekendem zaplanowana jest na 13:45, a jutro zostaną rozegrane także kwalifikacje, które rozpoczną się o 17:30. Pierwszy wyścig zostanie rozegrany w sobotę o godzinie 16:15, natomiast niedziela będzie stała pod znakiem ostatniego w sezonie wyścigu, który rozpocznie się 9:10.

Transmisje z obu wyścigów będzie można śledzić na żywo w Internecie za pośrednictwem oficjalnego kanału Lamborghini Squadra Corse w serwisie YouTube.

Paul Ricard to kolejny nowy dla mnie tor w tegorocznym kalendarzu. Lubię tego typu wyzwania i przyśpieszony proces nauki, a to jest tym przyjemniejsze, że samochód podczas każdej tegorocznej rundy był świetny. Mistrzostwo w Pro-Am już mamy, teraz czas na walkę o pozycje w generalce, gdzie jest bardzo ciasno. Na pewno damy z siebie wszystko z Andrzejem i liczymy na kolejny dobry wynik. Na koniec chciałbym podziękować moim partnerom – firmie Cronic, właściciela sklepu RallyShop.pl, a także firmom Gama oraz Gonga – powiedział Karol Basz przed finałem Lamborghini Super Trofeo Europe.

 

Previous

Czy Kopacki przerwie dominację Charta w Poznaniu?

Next

Dwa zwycięstwa na zakończenie sezonu Lamborghini Super Trofeo Europe Karola Basza i Andrzej Lewandowskiego

Zobacz także

Nadchodzące wydarzenia

Sklep KMLS