Zawodnicy reprezentujący polską edycję IAME Series, rozpoczęli rywalizację w najważniejszej i zarazem największej kartingowej imprezie świata – IAME International Final. Legendarny tor Le Mans gości blisko 480 kierowców z całego świata.

Jerzy Spinkiewicz, Oliwier Pyłka, Dawid Liwiński i Sylwester Aleksejevas, prezentują świetną postawę. Każdy z zawodników ma przed sobą kwalifikacje, wyścigi kwalifikacyjne podczas których walczą o jak najlepszą pozycję startową do finałów.

X30 Junior
Jerzy Spinkiewicz: „Jest całkiem szybko, nie dużo tracimy do najszybszych kierowców i na pewno lepiej niż roku ubiegłym. Znamy już serię IAME, przez co jest nam również łatwiej. Le Mans jest jednym z moich ulubionych torów.”
Oliwier Pyłka: „Dużo trenuje i przygotowuję się do wyjazdów na tor. Nieustannie pracuję z telemetrią, jak jadę dany zakręt i podglądam innych na torze by wykorzystać to w moich okrążeniach. Mam nadzieję na dobry weekend”

X30 Senior
Dawid Liwiński: „Treningi poszły świetnie. Jestem tutaj drugi raz w życiu. Jeździmy już od soboty, by jak najlepiej poznać tor. Tempo jest dobre więc jestem pozytywnie nastawiony do wyścigu”

X30 Super
Sylwester Aleksejevas: „Szukamy już ustawienia. Nadal uczę się pierwszego zakrętu, ponieważ jest najtrudniejsze – duża prędkość i mocne hamowanie. Pomiędzy X30 Super a X30 Senior różnica jest spora aczkolwiek łatwa do opanowania”

Aktualności z zawodów można śledzić na www.iamekarting.com oraz mediach społecznościowych IAME Series PolandFacebook i Instagram.

Livestream:

Informacja prasowa
Zdjęcia: Maciej Spinkiewicz, IAME

Previous

Tytuły dla Rokersów

Next

ROK CUP INTERNATIONAL FINAL 2018

Zobacz także

Nadchodzące wydarzenia

Sklep KMLS