„Oczami Charta” to nowy cykl relacji z zawodów oraz artykułów pisanych „z pierwszej ręki” przez ich uczestnika Dawida Charta. Myślę, że Dawida nie trzeba nikomu przedstawiać – pomimo, iż patrząc na długość stażu kartingowego nie jest on ogromny, to jednak osiągnięcia tego zawodnika zamykają usta wszystkim „hejterom”. Zapraszam do lektury!

Karol Romanczyk
Redaktor naczelny PROkarting.pl

 

WOW 🏎💨. Ruszyła liga kartingowa w Człuchowie na torze Canpol Racing! Na starcie prawie 50 osób z różnych zakątków Polski! Zaczynając od miejscowych zawodników z pobliskich miejscowości, przez przedstawicieli Trójmiasta, Bydgoszczy, Torunia, Poznania, Szczecina, Piły a kończąc nawet na zawodnikach z Rzeszowa!

Po pierwszych treningach widziałem, że o podium w tych zawodach myśli realnie wiele osób. Szczerze mówiąc, dawno takiego stresiku nie miałem przed zawodami, bo nie ukrywam, miałem zamiar wygrać te zawody! Patrząc jednak na czasy w treningach innych zawodników, stres mnie jednak zaatakował 😉🏎💨. Od samego rana wszystko wskazywało na to, że to będą naprawdę świetne zawody: pogoda 🌞, uśmiech wszystkich zawodników 😁, świetna atmosfera i profesjonalna obsługa Canpol Racing – to musiało skończyć się tylko pytaniami: KIEDY KOLEJNA RUNDA?!

W kwalifikacjach każdy zawodnik musiał przejechać 4 razy innym gokartem po 5 okrążeń, a suma wszystkich czasów ustaliła miejsca w odpowiednim finale z odpowiedniej pozycji. Finały składały się z 15 okrążeń, a każdy zawodnik musiał poprawnie wykonać aż 2 pit-stopy 💪(kiedyś to była moja zmora). Moim zdaniem, zebrane doświadczenia na różnych torach w Polsce i nie tylko przez ostatnie 30 miesięcy, pozwoliły mi wygrać kwalifikacje – stres za kierownicą zniknął, choć kilka błędów mógłbym sobie wytknąć. Różnice w sumie czasów po 4 kwalifikacjach wśród pierwszych 20-stu zawodników były naprawdę niewielkie. Nadszedł czas na Finały (E,D,C,B,A). Relację wideo z finałów, dekoracje zwycięzców poszczególnych wyścigów oraz wywiady (między innymi ze mną) zobaczycie tutaj (dzięki uprzejmości Chojnice TV).

Powiem szczerze – chyba 100% zawodników odjeżdżało z Canpol Racing z dużym uśmiechem na twarzy, choć pewnie swoje założenia niektórzy osiągnęli w 80%, to i tak wszyscy czekamy na kolejną rundę. Co jest jeszcze godne podkreślenia – w tym roku Canpol ma dla zawodników dużo naprawdę cennych nagród do zaoferowania. Są to między innymi: bilety i zniżki na PIKC 2020 możliwe do wygrania nawet dla zawodnika, który na koniec sezonu zajmie 20 miejsce! A to dopiero początek oficjalnych nagród! Na koniec PODIUM – zwyciężył P1- Dawid Chart (🤘), drugi P2- Wiktor Wota (Talent👏), P3- Patryk Cupa (WOOW 💪👍) . Jestem pewien, że podium w Człuchowie będzie w tym sezonie często zaskakiwać wszystkich.

Pozdrawiam Dawid Chart 🇵🇱🇵🇱🇵🇱

 

Previous

GOSIA PONOWNIE ZA STERAMI FORMUŁY!

Next

Poznańska Liga Kartingowa nie zawiodła - 51 osób na starcie II rundy!

Zobacz także

Nadchodzące wydarzenia

Sklep KMLS