Na stronie jednego ze światowych liderów w branży kartingowej pojawił się nowy projekt. Mowa tu o firmie Sodikart, która pochwaliła się gokartem dla najmłodszych o nazwie SODI KidRacer. Taki pojazd pozwoli dziecku poczuć się jak prawdziwy kierowca za kierownicą w 100% elektrycznego, ekologicznego gokarta.  Pojazd został zaprojektowany dla początkujących kierowców w wieku od 3 do 6 lat.

Z pewnością jest to dobry pomysł na bezpieczną naukę podstawowych umiejętności jazdy i obsługi pojazdu mechanicznego jak i pierwszych wspólnych wyścigów w gronie przyjaciół.

KidRacer został zaprojektowany i opracowany przez inżynierów tak aby był bezpieczny, łatwy w obsłudze i zabawny dla początkujących, młodych kierowców. Dzięki krótkiemu rozstawowi osi i niewielkiemu promieniowi skrętu jest bardzo łatwy w manewrowaniu.

Ponieważ bezpieczeństwo jest priorytetem firmy Sodikart, gokart KidRacer został wyposażony w opatentowany system zabezpieczający „PROLINE®” w konstrukcjach profili „OMEGA”. Zadaniem systemu jest pochłanianie wstrząsów podczas uderzeń w przeszkody. Ponadto KidRacer jest przeznaczony dla 1 dziecka i 1 dorosłego, dzięki czemu rodzice mogą towarzyszyć swoim podopiecznym i pomóc im w prowadzeniu i obsłudze gokarta.

KidRacer jest napędzany silnikiem elektrycznym opracowanym i skonfigurowanym tak aby zapewnić liniowe i komfortowe przyspieszenie. Taki system poruszania się pojazdu z pewnością zapewni komfort młodym kierowcom. Również automatyczny hamulec, uruchamiany za każdym razem, gdy stopa kierowcy jest podniesiona z pedału przyspieszenia, zapewni komfort z użytkowania KidRacer’a. Taki działanie pozwoli najmłodszym kierowcom zrozumieć, jak szybko i prosto zatrzymać pojazd. Oczywiście dodatkowo gokart został wyposażony, w razie potrzeby, w przycisk zatrzymania awaryjnego tzw. „grzybek awaryjny” dostępny dla towarzyszących kierowcy opiekunom.

Pod względem autonomii, akumulatory w które został wyposażony gokart, mają dużą pojemność. Wystarczy ona do zasilania gokarta przez cały dzień, bez konieczności ponownego podłączania go do ładowania.

Pod względem praktycznym KidRacer jest wyposażony w mechanizm wrzutowy na monety oraz łatwo konfigurowalną jednostkę sterującą. Dzięki temu obsługa może łatwo skonfigurować i zmodyfikować czas trwania sesji, szybkość, efekty dźwiękowe itp. Dlatego KidRacer jest w pełni autonomiczny to znaczy nie potrzebuje obsługi a jedynie wyznaczonego i wygrodzonego miejsca do jazdy.

[row]

[column size='1/2']

[/column]

[column size='1/2']

[/column]

[/row] [row]

[column size='1/2'][/column]

[column size='1/2'][/column]

[/row]

Więcej informacji: www.sodikart.com
Zdjęcia: www.sodikart.com

 

Previous

Pierwsze zwycięstwo Gosi Rdest w GT4!

Next

Karol Pasiewicz najlepiej z Polaków we włoskim finale Rok Cup

Nadchodzące wydarzenia

Sklep KMLS