W portugalskim Portimao odbędzie się ostatnia runda sezonu 2021 Alpine Europa Cup. Gosia Rdest na Autodromo Internacional Algarve zawalczy o piąte miejsce w klasyfikacji generalnej.

Podobnie, jak w minionym sezonie, rywalizacja w pucharowych Alpine A110 zakończy się w Portimao. Portugalski tor, który rok temu zadebiutował w kalendarzach Formuły 1 i MotoGP, jest jednym z najbardziej malowniczych spośród zbudowanych w XXI wieku. Liczne zmiany wysokości połączone z płynnymi zakrętami sprawiają, że jest to obiekt lubiany przez kierowców niezależnie od serii.

Po dotychczasowych pięciu rundach Gosia Rdest zajmuje ósme miejsce w klasyfikacji generalnej, jednak wciąż ma realne szanse na zakończenie sezonu w pierwszej piątce. Rok temu najszybsza Polka w wyścigach dwukrotnie zajmowała szóste miejsce w wyścigach w Portimao.

Gosia o rozpoczynającym się weekendzie: Algarve to naprawdę wspaniały obiekt i nie mogę się doczekać by tam wrócić. Oczywiście przede mną ciężkie zadanie, ale myślę, że mam szansę. Dobrze mi się tam jechało rok temu, więc przy odrobinie szczęścia – kto wie. Trzymajcie kciuki!

Piątek, 22 października

Sobota, 23 października

Niedziela, 24 października

16:50 – pierwsze kwalifikacje

9:10 – drugie kwalifikacje

7:30 – drugi wyścig

14:10 – pierwszy wyścig

Previous

Mlospeed Racing Team

Next

Ogromny sukces Marczyka i Gospodarczyka. Duet ORLEN Team jedną z najszybszych załóg świata!

Zobacz także