Szkółka kartingowa mlospeed Racing Team powstała w maju 2019 roku, przy nowo utworzonym, zewnętrznym torze gokartowym ForzaKart w Jaworznie. Pomysłodawcą jej utworzenia (a zarazem trenerem) był rodowity jaworznianin – Marcin Mlostek, który ma za sobą wieloletni bagaż startów z sukcesami w zawodach sportowych na halowych torach w południowej Polsce.

Obecnie akademia działa na dwóch torach zewnętrznych:

– Śląsk – ForzaKart Jaworzno – https://www.forzakart.pl/
– Małopolska – Gokart-Park Chrzanów – http://www.gokartpark.pl/

W okresie jesienno-zimowo-wiosennym zajęcia odbywają się na zamkniętych torach gokartowych – są to między innymi tory Racing Kart w Sulechowie czy SKW Racing Park w Skawinie pod Krakowem.

„Wzorujemy się na największych Akademiach kartingowych, głownie z Krakowa, jesteśmy jednak znacznie mniejszą grupką kartingowych miłośników” – opowiada o akademii jej trener Marcin Mlostek.

„Nasze grupy cały czas rosną. Możemy trenować na różnym sprzęcie co daje większe obycie na torach” – dodaje Mlostek.

Obecnie w Jaworznie jest 25 adeptów akademii (w tym 4 dziewczyny) natomiast w Chrzanowie 14 adeptów (w tym 2 dziewczyny).

„Od początku mamy bardzo duże wsparcie rodziców dzieci naszej akademii oraz partnerów, za co bardzo dziękujemy.”

Podstawa to regularne treningi i rozwój, jednakże zawsze należy pamiętać o dobrej zabawie i miło wspólnie spędzonym czasie. „Uśmiech dziecka, gdy wychodzi z gokarta jest najważniejszy.” Aby to uzyskać, bardzo ważna jest atmosfera na zajęciach, wspieranie się, wspólna motywacja i przełamywanie własnych lęków.

Zawodnicy akademii widywani są coraz częściej na wielu torach halowych, gdzie regularnie biorą udział w zawodach sportowych. Są to tory w Sulechowie (Racing Kart), Skawinie (SKW Racing Park) i Chorzowie (E1Gokart). Zawodnicy coraz częściej pojawiają się w najwyższych finałach i zdobywają pierwsze medale.

„Zapraszamy na naszą stronę na Facebooku, gdzie zobaczycie, jak trenujemy, ponadto znajdziecie wszelkie newsy oraz udział i sukcesy w zawodach kartingowych”
– zachęca Marcin Mlostek.

KONTAKT:

www.facebook.com/mlospeed
telefon: +48 696 888 007
e-mail: mlospeed@gmail.com

Previous

RAJDOWA WYPRAWA PO EUROPIE KAMENA RALLY TEAM

Next

Portugalski koniec sezonu Gosi Rdest