Największe zawody kartingowe w centralnej Polsce, a zarazem jedne z największych w kraju.

W tym roku Racing Center przygotowało aż dwa dni pełne zaciętej rywalizacji. RKC zadebiutowało w 2017 roku, wtedy podczas jednego dnia zawodnicy rywalizowali w dwóch kategoriach wagowych i dodatkowo najstarsi w kategorii Masters.

Pierwszymi mistrzami gokartów rentalowych zostali: Maciek Michalski, Bartłomiej Sobieski i Mariusz Książek. W tym roku RKC zostanie rozegrane w jednej kategorii wagowej (90kg), a dodatkowo kierowcy będą klasyfikowani w kategoriach wiekowych: junior (poniżej 18lat) i masters (powyżej 35lat).

Każdy zawodnik weźmie udział w aż 6 wyścigach eliminacyjnych, najlepsza 33 kierowców trafi do półfinałów a na koniec najlepsza 11 zmierzy się w wielkim wyścigu finałowym. Każdy wyścig poprzedzony będzie kwalifikacjami, a zawodnicy będą zbierać punkty.

Na finał przewidziane są ciekawe kwalifikacje: każdy z finalistów pojedzie tym samym gokartem.

2018 rok jest szczególny dla kartingu w Polsce, mówi organizator RKC – Paweł Kołodziej. W tym roku w naszym kraju odbędą się mistrzostwa świata (KWC). Zauważamy duży wzrost zainteresowania kartingiem halowym, pojawiają się nowi, bardzo szybcy kierowcy, powracają zawodnicy ścigający się przed laty… RKC jest dużym wyzwaniem organizacyjnym, ale razem z Arturem i całą ekipą RCL dopilnujemy żeby te zawody na stałe zagościły w kalendarzu. Staramy się przelać całe zdobyte doświadczenie, całe wyścigowe serce na RKC2018.

Racing Center podaje, że za każdy wyścig (eliminacyjne, półfinały i finał) najlepsza trójka kierowców otrzyma wyjątkowe medale. Rywalizacja w każdej kategorii zostanie uwieńczona dekoracją pucharową i przyznaniem cennych nagród. Oczywiście poznamy nowych mistrzów kartingu rentalowego. Dowiedzieliśmy się również, że ekipa z Łodzi szykuje kilka niespodzianek. Zawody będą punktowane do największego międzynarodowego rankingu kierowców: Sodi World Series.

Zapraszamy serdecznie na Rental Kart Championship 2018. Zapisy ruszają w poniedziałek 12 marca 2018 o godzinie 10:00, ilość miejsc ograniczona.

Zapisy i informacje: www.rcw2.pl/rkc.

Więcej informacji w wydarzeniu na Facebooku Racing Center.

Previous

Nowa seria kartingowa w Polsce

Next

Kadra Narodowa Sportu Kartingowego na 2018 rok

Zobacz także

Nadchodzące wydarzenia

Sklep KMLS