Akademia Kartingowa Seba Racing Team to krakowska szkółka kartingowa, która powstała w 2012 roku z inicjatywy jej trenera Sebastiana Piwowarskiego.

Obecnie siedzibą szkółki jest tor Racing Kart w Sulechowie pod Krakowem, ale okazjonalnie trenują również na innych torach w Polsce.

Podopieczni szkółki to młodzi kierowcy z całej Polski, którzy są gotowi regularnie przyjeżdżać na treningi i rozwijać swoje pasje motoryzacyjne.
W tym momencie Akademia zrzesza 38 zawodników w trzech kategoriach wiekowych: mikro 5 – 7 lat, mini 7 – 12 lat i junior 12 – 18 lat.

Zajęcia w Akademii odbywają się zarówno w trybie indywidualnym jak i w formie, bardzo cenionych, treningów grupowych. Ponadto podopieczni szkółki regularnie uczestniczą w wewnętrznych zawodach Akademii, które pozwalają na weryfikację postępów. Startują też z powodzeniem w zawodach na torach w całej Polsce (m. in.: PIKC, Zawody Szkółek Kartingowych, Junior Cup Łódź, Mistrzostwa Gokarting Center).

Główny celem jest szkolenie w zakresie kartingu halowego, ale wychowanków szkółki można też spotkać na torach otwartych. Starsi zawodnicy kontynuują swoje kariery w innych dyscyplinach motoryzacyjnych np. w wyścigach (w serii Maluch Trophy) czy drifcie.

Trener Sebastian Piwowarski przywiązuje dużą wagę do atmosfery jaka panuje między podopiecznymi. Starsi zawodnicy wspierają młodszych, zarówno wskazówkami jak i gorącym dopingiem podczas zawodów. Integracji sprzyjają też czerwcowe Zawody Urodzinowe i grudniowe Zakończenie sezonu, gdy poza torem okazję do wspólnego spotkania mają rodziny zawodników.

Bieżące informacje o startach, ale i dokonaniach uczniów poza torem, a także zdjęcia z treningów i zawodów można znaleźć na Facebooku Szkółki:

www.facebook.com/SebaTeamSzkolka/
www.akademiakartingowa.pl
Tel: +48 501-813-217
E-mail: kontakt@akademiakartingowa.pl

Previous

Pechowy debiut Pasiewicza w WSK Super Master Series

Next

Nowa seria kartingowa w Polsce

Nadchodzące wydarzenia

Sklep KMLS