W roku 2018 promotor serii kartingowej IAME pod egidą Polskiego Związku Motorowego uruchamia program składający się z dwóch rund, które rozegrane zostaną na Kartodrom Bydgoszcz w czerwcu oraz sierpniu. Obecnie odbywają się liczne testy dla wszystkich zainteresowanych zawodników i zespołów przy wsparciu technicznym IAME. Prace z zawodnikami potrwają do końca maja, aby umożliwić start jak największej liczbie zawodników w 2018 roku.

Praca wykonywana przez zarząd LRC Promotion zyskuje na sile, przyłączając kolejnych partnerów do serii. Kierunek, jaki obrał promotor to odpowiedzialność społeczna w kwestiach bezpieczeństwa promowana przez karting od najmłodszych lat. Do współpracy przyłączyły się instytucje państwowe i prywatne, które będą edukować zawodników, kibiców w kwestiach odpowiedzialności w trakcie zawodów, jak i poza torem. To przyszli kierowcy dróg publicznych. Zawodnicy IAME Series Poland od samego początku będą edukować swoich rówieśników, jak należy postępować na drogach, jak zachować się w sytuacjach krytycznych, jak nieść pomoc. Bezpiecznie przez karting to jedno z głównych haseł przewodnich serii.

Krzysztof Studziński (Polski Związek Motorowy OZDG w Bydgoszczy):

Projekt IAME Series Poland wzbudził we mnie ogromne zainteresowanie od samego początku. Wiedziałem doskonale, że Karol Lubas – Dyrektor LRC Promotion spędził wiele lat pracując na najwyższym światowym poziomie przy kartingu. To dlatego zostało mu powierzone tak odpowiedzialne zadanie, jakim jest organizacja serii IAME w Polsce. Jest nam bardzo miło, że to my będziemy gościć pierwsze rundy na Kartodrom Bydgoszcz. Przygotowujemy szereg atrakcji, aby te dwa weekendy wyścigowe pozostały w pamięci zawodników oraz kibiców na długo. To także historyczny moment dla nas, ponieważ seria IAME w Polsce rozpocznie się właśnie u nas. Przypomnę tutaj, że na naszym torze w 1994 roku odbyły się Kartingowe Mistrzostwa Świata. IAME Series to najbardziej prestiżowa seria na świecie rozgrywana w 27 krajach. To sukces, że wchodzi właśnie do Polski.

Karol Lubas (Dyrektor LRC Promotion):

Bardzo pracowity okres za nami, w którym zbudowaliśmy relacje z zawodnikami i partnerami IAME Series Poland. Cieszy nas fakt, że feedback jest bardzo dobry. Budujemy obecnie strategię w oparciu o wsparcie techniczne IAME dla zawodników, aby każdy z nich miał to czego oczekuje. Startujemy już w czerwcu, także te dwa najbliższe miesiące spędzimy na torach testując jednostki napędowe X30.To dla mnie ogromny zaszczyt, że mogę reprezentować tak uznaną markę w świecie kartingu w naszym kraju. Wybraliśmy w roku 2018 obiekt Kartodrom Bydgoszcz, ponieważ idealnie nam odpowiada układ i ogromne zaplecze, które będziemy mieć do dyspozycji. Liczne rozmowy, kontakty i zbudowanie formuły odpowiedzialnej społecznie to także wielka zasługa tego obiektu. O wszystkim na bieżąco będziemy informować. Chciałbym aby stawka była duża na starcie, ale też jestem świadomy, jak trudny rynek wybrałem i zbudowanie tego projektu wymaga od nas wiele czasu i poświęcenia. Mam nadzieję, że właśnie rozpoczęliśmy nowy rozdział w historii polskiego kartingu.

Więcej informacji:

www.lrcpromotion.com www.iameseriespoland.com

Media społecznościowe:

facebook.com/iameseriespoland

Kartodrom Bydgoszcz:

www.kartodrom.bydgoszcz.pl

Informacja prasowa

Previous

Basz przechodzi do Lamborghini Super Trofeo

Next

Łódzka Liga Kartingowa rozpoczęta!

Zobacz także

Nadchodzące wydarzenia

Sklep KMLS