Po trzech tygodniach przerwy najlepsze zawodniczki świata wracają do ścigania w ramach pierwszych mistrzostw W Series. W czwartej eliminacji, rozgrywanej na niemieckim torze Norisring ponownie zobaczymy Gosię Rdest. – Czuję się dobrze przygotowana i liczę na dobry wynik – mówi jedyna Polka w stawce. Kwalifikacje do wyścigu rozpoczną się w sobotę (6 lipca) o godz. 8:50, a wyścig tego samego dnia o godz. 16.10.

Po trzech rundach W Series Gosia zajmuje w klasyfikacji generalnej 11. miejsce. O powrót do pierwszej dziesiątki powalczy na nietypowym torze, bo trudno znaleźć obiekt o bardziej niecodziennej historii niż położnym w Norymberdze Norisring. Przed II Wojną Światową zamiast aut wyścigowych częściej można tam było spotkać… czołgi i wozy opancerzone, bo właśnie w tym miejscu odbywały się kongresy nazistowskiej partii NSDAP. Jako arena dla wyścigów Norisring zaczął służyć w 1947 r., później organizowano tu m.in. rundy mistrzostw DTM czy Formuły 3. W najbliższy weekend będzie gościł 18 najlepszych zawodniczek walczących o pierwsze w historii mistrzostwo W Series.

Norisring to obiekt o zupełnie innej charakterystyce niż Misano. To tor uliczny, stąd częste porównania do GP Monaco. Startowałam tu już kilkukrotnie, ostatnio w 2017 roku, za kierownicą pucharowego Audi TT. Nie jest to skomplikowany tor, składa się w zasadzie z czterech zakrętów. Kluczem do dobrego wyniku będzie tu jazda bardzo blisko ścian otaczających tor i odważne dohamowania do nawrotów – mówi Gosia Rdest. – Dużą rolę odegra też strategia podczas kwalifikacji, bo warunki na torze mogą się zmieniać. Nawierzchnia przyspiesza i tor z okrążenia na okrążenie będzie coraz bardziej przyczepna. Największy potencjał do wyprzedzania widzę na pierwszym i ostatnim zakręcie. Zapowiada się ciekawa walka i ciasny wyścig – dodaje.

Polska zawodniczka podkreśla też, że uliczna charakterystyka toru zwiększa szanse zawodniczek mniej doświadczonych w bolidach. – Na takich obiektach nie bazuje się tak na aerodynamice pojazdu, a bardziej na mocnym dohamowaniu – zapowiada Gosia, która najdłuższą przerwę w kalendarzu W Series wykorzystała na przygotowania do kolejnego startu. – Sporo trenowałam na symulatorze i pracowałam nad formą fizyczną. Czuję się dobrze przygotowana i liczę na dobry wynik w Norymberdze – zapowiada jedyna polska zawodniczka w mistrzostwach.

W czwartek zawodniczki czeka sesja treningów na symulatorze oraz losowanie inżynierów. W piątek odbędą się dwa treningi, zaplanowane na godz. 10:45 i 14:45. Kwalifikacje rozpoczną się w sobotę o godz. 8:50, a wyścig wystartuje o godz. 16:10. Transmisje z zawodów W Series można oglądać w stacji Eleven Sports 1.

Harmonogram na nadchodzący weekend wygląda następująco:

Piątek, 5 lipca:
10:45 – Wolny Trening 1
14:45 – Wolny Trening 2

Sobota, 6 lipca:
08:50 – Kwalifikacje
16:10 – Wyścig

Gosię wspierają: Ravenol, Bilstein, Bahco, Epos, DeWalt, A/B/C, Emka S. A., Olimp Sport Nutrition, SkyDental.

Informacja prasowa

Previous

FINAŁ II SEZONU POZNAŃSKIEJ LIGI KARTINGOWEJ

Next

ZNAMY MISTRZÓW POLSKI

Zobacz także