Miniony weekend był ostatnim, w ramach zmagań Kartingowych Mistrzostw Polski i Współzawodnictwa Sportowego Dzieci i Młodzieży.

Mimo że w Słomczynie- gdzie rozegrana została finałowa runda zawodów, pogoda była niepewna, to przez większość wyścigów panowały bardzo dobre warunki. W zakresie wspieranego przez PKN ORLEN pucharu ROTAX MAX Challenge Poland na torze wystąpiły kategorie: MICRO MAX, MINI MAX, oraz DD2 MAX. Tradycyjnie, po wielogodzinnych treningach, poprzedzających zawody, uczestnicy dwóch najmniejszych klas losowali silniki przygotowane przez promotora. Procedura ta ma na celu wyłonienie najlepszego kierowcy, poprzez wyrównanie osiągów sprzętu. Później odbyły się czasówki i cztery wyścigi, które wyłoniły tegorocznych Mistrzów Polski.

Klasa DD2 MAX, to dominacja Sebastiana Janczewskiego, który w Bydgoszczy stanął na 2 stopniu podium. Pewne tempo i opanowanie pozwoliło mu wygrać czasówkę i wszystkie wyścigi, plasując go także w szczycie tabeli sezonu. Tuż za nim znaleźli się Kacper Bielecki i Franciszek Palmirski.

W najliczniejszej grupie- MINI MAX po równo wygraną podzielili się Maksymilian Obst i Piotr Czaja. Czaja na swoim koncie zanotował również najlepszy czas treningu oficjalnego, ale w punktacji sezonu na 1 miejscu uplasował się Obst. Pierwszą trójkę, tuż za Czają, uzupełnił Jerzy Glac.

Najzacieklejsza walka o zwycięstwo toczyła się w najmłodszej klasie- MICRO MAXIE. Franciszek Belusiak wygrał 2 wyścigi finałowe, ale jako liderzy metę mijali również Iwo Beszterda i Franciszek Lassota. Ostatecznie prowadzenie w generalce wywalczył Beszterda, przed Antonim Derebeckim (2) i Lassotą (3).

Informacja prasowa
Zdjęcia – media4u

Previous

W Series: Gosia Rdest powalczy na torze z nietypową historią

Next

W Series: Pech Gosi Rdest na Norisringu

Zobacz także

Nadchodzące wydarzenia

Sklep KMLS