Kilkanaście godzin temu, organizatorzy KWC (Kart World Championship) ogłosili, że za kilka dni zostaną otwarte zapisy na tegoroczną edycję! Rozpoczną się one 15 stycznia o godz. 21 czasu polskiego (20 czasu brytyjskiego). Zapisy będą dostępne TUTAJ

Z pewnością będą to wyjątkowe zawody dla polskich kierowców.  Na jednym z najlepszych polskich torów halowych – Silver Gokart Center spotkają się najlepsi zawodnicy z całego Świata! Będzie to historyczne wydarzenie dla polskiego kartingu halowego, który przez ostanie lata mocno się rozwijał.

Zeszłoroczny tytuł mistrza świata w kartingu halowym wywalczył Ruben Boutens z Holandii, dobrze znany zawodnik również  w naszym kraju. Drugie miejsce zajął Rico Haarbosch (również Holandia) a trzecie Mathias Grooten (Belgia).

Warto wspomnieć, iż Boutens jest również zwycięzcą PIKC 2015 (Polish Indoor Kart Championship – Mistrzostwa Polski w Kartingu Halowym) i dobrze czuje się na szczecińskim torze. Wielokrotnie zaskakiwał rywali i kibiców swoimi umiejętnościami. Pozostali topowi kierowcy również są znani naszym zawodnikom i jedno jest pewne – to będzie przeprawa przez mękę o najwyższe trofeum!

Jednym z kluczowych oczekiwanych rzeczy są nowe, mocniejsze gokarty niemieckiej marki RIMO, a także dodatkowa zewnętrzna część toru. Obie niespodzianki będzie można przetestować już w kwietniu podczas polskich eliminacji do KWC czyli PIKC. W tym roku odbędą się one w dniach 28-29.04.2018, a na liście zgłoszeń widnieją wiele znanynych polskich nazwisk oraz wielu czołowych zawodników z całej Europy.

Nasza redakcja PROkarting.pl jest oficjalnym patronem medialnym zawodów PIKC 2018, które od początku będziemy dla Państwa relacjonować!

[infobox title='Przydatne informacje o PIKC 2018 oraz KWC 2018:']

www.facebook.com/kartworldchampionship

www.kartworldchampionship.com

www.pikc.pl

www.facebook.com/pikc.karting

www.kartworldchampionship.com/registrations/countdown

[/infobox]

Zdjęcia – www.kartworldchampionship.com

 

 

Previous

PIERWSZE KROKI GOSI W GT

Next

Gosia Rdest wygrywa w Dubaju!

Zobacz także

Nadchodzące wydarzenia

Sklep KMLS