Już jutro 160 kierowców z całego świata zmierzy się na szczecińskim torze Silver w corocznej polskiej edycji eliminacji PIKC – Polish Indoor Kart Championship – do halowych mistrzostw świata KWC – Kart World Championship.

Oczywiście najliczniejszą grupą są tu Polacy, którzy zjechali z wielu zakątków kraju. Wśród zagranicznych zawodników na starcie zawodów pojawią się m. in. Ruben Boutens, Sebastian Papke czy Lorenzo Stolk.

W tegorocznej edycji oprócz klasyfikacji ogólnej, uczestnicy wałczą także w poszczególnych podkategoriach:
– najlepszy polski kierowca,
– junior urodzony między 2001 a 2011,
– mini urodzony w 2012,
– najszybsza kobieta,
– oraz najszybszy Master.

W tegorocznej edycji zawodnicy będą walczyć w nowych, mocniejszych gokartach Rimo. Została przygotowana nowa nitka toru wraz z zewnętrzną częścią. Przygotowano nowy automatyczny Pit Stop oraz zmieniono nieco regulamin, aby bardziej dopasować go do mistrzostw świata KWC.

Wielu kierowców to już weterani PIKC, ale pojawili się również i nowicjusze, dla których tegoroczna edycja jest nowym wyzwaniem.

W tym roku nasza redakcja objęła patronat medialny nad wydarzeniem. Będziemy również wspierać skład sędziowski podczas rywalizacji!

Od jutra możecie kibicować uczestnikom dzięki udostępnionemu Live Timming’u oraz relacji Live z kamer zainstalowanych na torze:

livetimming:
http://api.kartingmanager.com/inst…/silverpoland/liveResults
livestream:
https://www.youtube.com/user/MrSilverhotel/live

Previous

I RUNDA ROTAX MAX CHALLENGE POLAND

Next

Rokersi rozpoczęli sezon kartingowy

Zobacz także

Nadchodzące wydarzenia

Sklep KMLS