Kierowcy BM Racing Team rywalizowali w miniony weekend na torze wyścigowym w Poznaniu. Łącznie zdobyli 11 pucharów w tym 5 za zwycięstwa.

Bartłomiej Mirecki zasiadł za kierownicą VW Golfa GTI, a Szymon ŁadniakRenault Clio CUP. Szymon Jabłoński ścigał się dwoma samochodami KIA Picanto CUP.
Bartek Mirecki i Szymon Ładniak rywalizowali w Mistrzostwach Europy Centralnej FIA CEZ oraz Wyścigowych Samochodowych Mistrzostwach Polski. Szymon Jabłoński w mistrzostwach KIA Platinum CUP oraz Wyścigowych Samochodowych Mistrzostwach Polski w klasie Picanto.

Trzykrotnie na najwyższym stopniu podium stawał Bartek Mirecki. Wygrał długodystansowy wyścig w ramach WSMP oraz FIA CEZ, a także jeden sprint.

Był to dla mnie bardzo wymagający weekend i jestem z tego zadowolony. Miałem dużo wyjazdów na tor, a to cieszy każdego kierowcę wyścigowego. Prawdziwie letnia pogoda wymagała ode mnie dobrej kondycji, ponieważ w samochodzie panowała bardzo wysoka temperatura. Odczuwałem to szczególnie podczas godzinnego wyścigu. Bardzo się cieszę, że udało mi się wygrać te zmagania i zrobić kolejny krok w kierunku zdobycia tytułu Mistrza Polski.

Nie ukończyłem jednego z wyścigów i czuję przez to niedosyt. Tuż po starcie na torze doszło do zamieszania, przede mną rozbiły się dwa samochody, a jedyną szansą na uniknięcie wypadku była ucieczka, z dużą prędkością, na trawę. Jechałem po niej bardzo krótko, ale niestety uszkodziłem chłodnicę i doszło do wycieku płynu. Szkoda, ale takie już są wyścigi – wspomina Bartek Mirecki.

Świetne występy na torze w Poznaniu zaliczył Szymon Ładniak. 15-latek zdobył w sumie 5 pucharów. Na swoje konto wpisał dwa drugie miejsca w wyścigach długodystansowych WSMP i FIA CEZ, dwa trzecie miejsca w ramach WSMP i trzecie miejsce Mistrzostw Europy! Szymon wykazał się bardzo dużym opanowaniem i wolą walki. Doświadczenie zdobyte w miniony weekend z pewnością przyda się temu zawodnikowi w serii Renault Clio CUP Central Europe, gdzie również startuje.

Jestem bardzo zadowolony po tych zawodach. Nauczyłem się w ten weekend bardzo dużo rzeczy i przejechałem swój pierwszy wyścig w tym roku w Polsce. Cieszy mnie niezmiernie, że mogłem stanąć na podium na torze, co do którego miałem wcześniej mieszane uczucia. Teraz się to zmieniło i z chęcią tu wrócę po kolejne puchary!

Przed nami kolejna runda Clio CUP, która odbędzie się na legendarnym Nurburgringu w Niemczech – jestem na nią w 100% gotowy – mówi Szymon Ładniak

Kolejne trzy puchary na konto swoje i zespołu zdobył Szymon Jabłoński. Najmłodszy (14l.) kierowca w BM Racing Team dwukrotnie wygrał Wyścigowe Samochodowe Mistrzostwa Polski w klasie Picanto, a także stanął na najniższym stopniu podium w serii KIA Platinum CUP (w drugim wyścigu tej KPC był czwarty).

Zwycięstwa w WSMP są dla mnie bardzo cenne, bo dzięki nim zdobyłem kolejne punkty w walce o Mistrzostwo Polski. Wysokie lokaty w KIA Platinum CUP, gdzie startowałem pierwszy raz w tym sezonie też ogromnie mnie cieszą. Wielu nie wierzyło, że jestem w stanie wsiąść pierwszy raz do nowej wersji Kia Picanto i zrobić dobry wynik.

Udowodniłem, że potrafię nie tylko pojechać dobrze, ale też stanąć na podium i zostawić w tyle kierowców, którzy jadą w tej serii od początku. Wielkie „dzięki” dla mojego zespołu BM Racing Team, który nie tylko perfekcyjnie przygotowuje moje auta, ale również pracuje nad moimi umiejętnościami – wyjaśnia Szymon Jabłoński

Partnerami BM Racing Team w sezonie 2018 są: RANAL, SONAX Polska, RallyShop.pl i KJK-Auto.

Wyniki zawodników BM Racing Team na bieżąco śledzić można na portalach społecznościowych www.facebook.com/bmracingteam, www.facebook.com/bartlomiejmireckiofficial oraz www.Instagram.com/bm_racing_team i www.bartekmirecki.pl

Informacja prasowa

Previous

Seria IAME SERIES zadebiutowała w Polsce!

Next

Do pełni szczęścia zabrakło 70 tysięcznych sekundy

Zobacz także