Przed Szymonem Ładniakiem wyczekiwany debiut za kierownicą prototypu w serii Michelin Le Mans Cup. Zawodnik zespołu Bretton Racing do startu na torze Paula Ricarda przygotowywał się na swoim symulatorze oraz podczas dwudniowych testów na torze w Valencii wraz z zespołem Virage.

Pochodzący z Lublina kierowca nie mógł wystartować w pierwszym wyścigu sezonu w Barcelonie, ze względu na brak dostarczenia przez FIA odpowiedniej licencji. Ładniak nie zmarnował jednak czasu przed drugą rundą Michelin Le Mans Cup. Oprócz tradycyjnych sesji treningowych na własnym symulatorze udał się z zespołem Bretton Racing oraz Virage na dwudniowe testy do Valencii.

– Testy w Walencji umożliwiły mi znacznie lepsze dostrojenie się do samochodu i wyczucie jego reakcji. To była cenna dawka informacji, którą mogliśmy przenieść na mój domowy symulator. Dlatego śmiało mogę stwierdzić, że te dwa dni spędzone w Hiszpanii będą kluczowe dla całego sezonu. – podkreśla Szymon Ładniak.

Młody kierowca podkreśla również respekt, jaki czuje do francuskiego toru:

– Będzie wymagać ode mnie bardzo dużo koncentracji i umiejętności, szczególnie w szybkich zakrętachNatomiast jestem przekonany, że jeżeli dobrze spiszemy się właśnie na nim, to pozostałe wyścigi nie będą już tak dużym wyzwaniem w porównaniu do Paul Ricard Circuit – dodaje.

Szymon Ładniak podczas testów w Valencii zwrócił na siebie uwagę Philippe Gautherona, szefa zespołu Virage, który docenił jego tempo na używanym komplecie opon. Warto podkreślić, że Team Virage jest bezpośrednim zapleczem Bretton Racing oraz jeździ z biało-czerwoną flagą, ponieważ jednym ze współudziałowców jest Polak, zespół jeździ również na licencji wydanej przez PZMOT.

Weekend wyścigowy na torze Paula Ricarda w Le Castellet rozpocznie się w piątek od dwóch sesji treningowych. Sobotni wyścig rozpocznie się o godzinie 17:50. Z kolei kwalifikacje, które zdecydują o ustawieniu startowym, będzie można śledzić od godziny 12:30. Transmisja z sobotniego ścigania dostępna jest na oficjalnym kanale Youtube LeMans Cup.

Kwalifikacje -> https://www.youtube.com/watch?v=8ekvcKTZ8Pk

Wyścig -> https://www.youtube.com/watch?v=QowSp92hzeQ

Michelin Le Mans Cup to seria, która odbywa się na sześciu europejskich torach. Zawodnicy będą rywalizować o zwycięstwo w dwóch kategoriach: LMP3 i GT3. Zawody obfitujące w ekscytujące manewry i zacięte pojedynki odbędą się na torach w Barcelonie, Le Castellet, Le Mans, Spa-Francorchamps, Mugello i Portimao.

Każdy weekend wyścigowy będzie pełen intensywnych zmagań. Dwie godzinne sesje treningowe pozwolą kierowcom lepiej poznać tor i dostosować się do warunków, natomiast kwalifikacje zdecydują o miejscach startowych w wyścigu głównym, który potrwa godzinę i pięćdziesiąt minut. Transmisje z wydarzeń będą dostępne za darmo na kanale Le Mans Cup na platformie YouTube.

Previous

Ze Świdnicy do Las Palmas. Kolejne wyzwanie przed Marczykiem i Gospodarczykiem

Next

Za nami tydzień pod znakiem piątych rund lig kartingowych E1GOKART

Dodaj komentarz

Zobacz także

Nadchodzące wydarzenia

Sklep KMLS