Damian Mazurek pierwsze zawody w sezonie 2018 ma już za sobą. Ścigał się w wiosennej rundzie Rok Cup Italia Area Nord, która odbyła się na torze South Garda Karting w Lonato. Po zimowej przerwie, kierowca V-Kart, był bardzo dobrze przygotowany.

Zmagania o Puchar Wiosny rozpoczęła czasówka, w której zawodnik wykręcił 9 czas i zakwalifikował się do grupy B. Pierwszy HEAT wypadł dobrze. Damian ruszył z 12 pozycji. Były drobne przetasowania, walka i na mecie zameldował się 10-ty. Drugi wyścig kwalifikacyjny rozpoczął z 11 miejsca. Dość szybko przebił się 2 oczka w górę i zanotował 9 rezultat. Do finałowej walki Damian ruszył z 13-stej pozycji. Już od samego początku była ostra walka. Kierowca V-kart nie poddał się. Na metę dojechał 14, tracąc jedną pozycję.

„Pierwsze zawody w sezonie 2018 uważam za udane. Udało mi się wykręcić dobre czasy. Myślę, że na kolejnych zawodach, które odbędą się już w Polsce, będzie o wiele lepiej. Dziękuje rodzicom, rodzinie oraz znajomym za wsparcie, a także V-Kart za profesjonalną obsługę karta.”

Ponownie Damiana w akcji będziecie mogli zobaczyć w Toruniu na zawodach Rok Cup, które odbędą się w dniach 20–22.04.2018 r.

Informacja prasowa
Zdjęcie: Media4U

Previous

Wyścigi powracają do Lublina

Next

Maciek zwycięża we Włoszech, Szymek drugi

Zobacz także