Tegoroczne finały Sodi World Series (SWS) odbędą się w tym roku na torze wyścigowym “Circuito Internazionale Venezia Giulia” we włoskiej Wenecji!

Tor o imponującej długości 1200 metrów, na którym ścigała się słynna seria wyścigowa WSK (karting wyczynowy) oraz wiele wiele innych serii wyścigowych, będzie w tym roku gościł najlepszych zawodników cyklu Sodi World Series! Zawody bedą gościły przez 3 dni najlepszych halowych kartingowców z całego świata!

Z całą pewnością będzie to jedna z największych tego typu imprez w kartingu amatorskim, gdzie eliminacje przeprowadzane są całym świecie. Jest to swego rodzaju wyzwanie, gdyż więkoszść zawodników ściga się na co dzień na torach halowych, a tor w Wenecji jest torem zewnętrznym! Ponad 300 – najlepszych zawodników będzie walczyć o największe trofea. Znajdujemy się tuż nad Morzem Adriatyckim więc w przerwie od wyścigów można zakosztować piękna włoskiego lata a także niedaleko Wenecji, której nikomu reklamować nie trzeba.

W zawodach wezmą udział również kierowcy z Polski! Nasza reprezentacja w składzie Mikołaj Pel, Artur Pel, Paweł Kołodziej oraz Mariusz Książek jest już na miejscu we Włoszech. Ich poczynania możecie śledzić pod poniższym linkiem: http://www.sodiwseries.com/en-gb/sodi-world-finals/2018-lignano-italy-10/live.html

Źródło: sodiwseries.com
tłumaczenie: PROkarting.pl

Previous

MACIEJ NADAL LIDEREM KARTINGOWYCH MISTRZOSTW WŁOCH

Next

Seria IAME SERIES zadebiutowała w Polsce!

Zobacz także

Nadchodzące wydarzenia

Sklep KMLS