W dniach 21-22 kwietnia 2018 roku odbyła się inauguracja serii Rok Cup Poland. Na torze AWIX Racing Arena w Toruniu zobaczyliśmy czołówkę zawodników najliczniejszej serii kartingowej w Polsce, którzy walczyli o pierwsze punkty do klasyfikacji generalnej sezonu 2018. W zawodach startowali również nasi młodzi kierowcy kartingowi – członkowie tarnowskiego klubu TTSK K-TEAM Tarnów działającego przy Małopolskim Ośrodku Sportów Motorowych – Torze Speed Race Tarnów – Franciszek Liszka, Kajetan Gawron, Maciej Gładysz i Natalia Gładysz.

Co to był za weekend! Wiele niesamowitych akcji, przetasowania na pozycjach i oczywiście radość zwycięzców. Najlepiej wypadł Franciszek Liszka, który w całych zawodach pokazał świetne tempo i ostry pazur w walce z rywalami, co ostatecznie pozwoliło mu wygrać inauguracyjne zawody w kategorii Baby Rok! Z bardzo dobrej strony pokazał się również Maciej Gładysz startujący w kategorii Mini Rok, który po pięknej jeździe całe zawody ukończył na podium zajmując 2 miejsce.

Kategoria Baby Rok: W kwalifikacjach Franciszek Liszka zajmuje 2 pozycję. W biegach kwalifikacyjnych przyjeżdża kolejno na 1 i 5 pozycji. Natomiast w przedfinale Franciszek po ładnej i równiej jeździe kończy na 1 pozycji, a w finale po ostrej walce na torze ostatecznie przejeżdża również na 1 pozycji. W klasyfikacji generalnej Franciszek Liszka zajmuje 1 miejsce.

Kategoria Mini Rok: W kwalifikacjach Maciej Gładysz zajmuje 2 pozycję, Kajetan Gawron zajmuje 10 pozycję, a Natalia Gładysz zajmuje 16 pozycję. W biegach kwalifikacyjnych Maciej zajmuje 2 i 2 pozycję, Kajetan zajmuje 12 i 9 pozycję, a Natalia zajmuje 16 i 15 pozycję. Natomiast w przedfinale Maciej zajmuje 2 pozycję, Kajetan zajmuje 9 pozycję, a Natalia zajmuje 16 pozycję. Z kolei w finale Maciej zajmuje 3 pozycję, Kajetan zajmuje 10 pozycję, a Natalia zajmuje 14 pozycję. Ostatecznie w klasyfikacji generalnej Maciej Gładysz zajmuje 2 miejsce, Kajetan Gawron zajmuje 9 miejsce, a Natalia Gładysz zajmuje 17 miejsce. Z kolei w klasyfikacji drużynowej zajmują bardzo dobre 2 miejsce.

Gratulacje! Pełni optymizmu czekamy na kolejne rundy zawodów.

Wszyscy zawodnicy bardzo dziękują rodzicom za wsparcie oraz kibicom za doping. Dziękujemy serdecznie Partnerom, Teamom i Sponsorom, którzy wspierają nas nie tylko finansowo i umożliwiają udział zawodników tarnowskiej sekcji kartingowej w zawodach rangi mistrzowskiej. Wielkie dzięki dla Promotorów Sportu Kartingowego w Tarnowie i Małopolsce.

Kolejną rundę serii Rok Cup Poland zaplanowano na 11-12 maja 2018 roku na torze w Bydgoszczy.

Informacja prasowa/zdjęcia: K.Liszka, Media4U

Previous

Basz i Postiglione odnoszą pierwsze zwycięstwo w sezonie!

Next

Marcel Kuc wystąpił w I rundzie Kartingowych Mistrzostw Europy

Zobacz także

Nadchodzące wydarzenia

Sklep KMLS