Za nami trzecia odsłona pucharowej serii Rok Cup Poland. Kierowcy spotkali się w Bydgoszczy, by rywalizować o punkty w klasyfikacji generalnej sezonu 2023. Do stawki zawodników Junior Rok dołączył krakowski kierowca Leon Lenartowicz, który w tym sezonie debiutuje w kategorii juniorskiej. 

Występ Leona Lenartowicza w Bydgoszczy należy określić jako poprawny, choć podczas całego weekendu wyścigowego tempo młodego kierowcy mogłoby być nieco lepsze. Debiut w rywalizacji juniorów w Polsce dał mu ostatecznie trzynastą lokatę w klasyfikacji indywidualnej zawodów wśród dziewiętnastu zawodników. 

Leon rozpoczął od 14. pozycji w treningu oficjalnym zawodów. W pierwszym z czterech wyścigów już na starcie zyskał 4 pozycje niestety na trzecim zakręcie doszło do kolizji czego efektem było skrzywione podwozie, co uniemożliwiło kontynuowanie wyścigu naturalnym tempem. 

W kolejnym biegu było znacznie lepiej. 11. pozycja na mecie, po starcie z ostatniej lini, była dobrym zakończeniem pierwszego dnia rywalizacji. 

W kolejnych wyścigach weekendu kierowca teamu Lenartowicz Motorsport znów dobrze startował zyskując pozycje na początku wyścigów, które niestety tracił w trakcie kolejnych okrążeń. Najpierw uplasował się na 12. miejscu, by w ostatnim wyścigu zająć pozycję numer 15. 

Wiem, że przede mną sporo pracy, aby ścigać się o wyższe lokaty. Polska kategoria Junior Rok jest naprawdę bardzo silna. Cieszę się z dobrych momentów wyścigowych, ale brakowało mi tempa. Niestety były również incydenty, które nie powinny się zdarzyć. Zespołowi dziękuję za poświęcenie przez cały weekend i w krytycznym momencie za wyprostowanie ramy. Mam nadzieje lepiej wykorzystać dane mi możliwości w kolejnych wyścigach. – powiedział po zawodach młody krakowianin.

Previous

Pierwsze wyścigi Karola Kręta. Sezon rozpoczęty na Hockenheimring

Next

Pora na wielkie rajdowe święto! Marczyk i Gospodarczyk wystartują w 79. ORLEN Rajdzie Polski

Zobacz także