W obiekcie Silver Hotel & Gokart Center Szczecin zakończyły się wczoraj trwając od soboty rano Polskie Eliminacje do Mistrzostw Świata Gokartów Czterosuwowych (KWC) czyli Polish Indoor Kart Championship (PIKC) 2020. Nasza redakcja miała zaszczyt sprawować patronat medialnym nad imprezą – przez cały weekend mogliście znaleźć na naszej stronie wszelkie informacje na temat imprezy jak i transmisję live, którą mieliśmy okazję komentować w języku angielskim. W zawodach wzięło udział ponad 150 uczestników łącznie we wszystkich trzech kategoriach głównych: OPEN, JUNIOR oraz MINI (część z nich jechała np. dwie kategorie stąd więcej fizycznie zajętych miejsc na liście). Nowym mistrzem okazał się Rico Haarbosch z Holandii reprezentujący zespół Hola Lulu.

Zawodnicy do Szczecina zjeżdżali się już od poniedziałku na przeszło 5 dni przed oficjalnym startem zawodów, aby mieć jak najwięcej czasu na treningi. Dla wielu z nich szczecińska impreza to najważniejszy punkt w kalendarzu kartingu halowego szczególnie w tym roku, kiedy światowa pandemia koronawirusa odwołała wiele z zaplanowanych turniejów (między innymi Mistrzostwa Świata KWC 2020 zostały w tym roku anulowane). Uczestnicy zgodnie podkreślali bardzo wyrównany poziom rywalizacji w tym roku przez co ciężko było wskazać jednego konkretnego faworyta do zwycięstwa w kategorii głównej.

W sobotę odbyło się 44 wyścigi eliminacyjne podzielone na 4 rundy ze zmieniającym się kierunkiem (w jednej rundzie zawodnicy jechali w kierunku normalnym, a w kolejnej w rewersie, itd.). W niedzielę odbyły się pozostałe wyścigi eliminacyjne, półfinały oraz finały w danych kategoriach poprzedzone tzw. „superkwalifikacjami”.

Najlepszy podczas tegorocznej imprezy okazał się być Rico Haarbosch (Holandia), miejsce drugie przypadło Rubenowi Boutens (Holandia), który na swoim koncie m. in. zwycięstwa w poprzednich edycjach zawodów, a podium uzupełnił Michał Grzyb (Polska). Najlepszy wsród Polaków okazał się wspomniany wcześniej (i podobnie jak przed rokiem) zawodnik z Krakowa: Michał Grzyb, a drugie miejsce przypadło Wojtkowi Grzybowi, czyli młodszemu bratu Michała. Podium uzupełnił kierowca z Łodzi: Adam Szydłowski.

W wynikach zawodów wyróżniono również tzw. podkategorie takie jakie: kategoria kobiet z podziałem na wiek, kategoria Senior (w której klasyfikowani byli jedynie zawodnicy z Polski) oraz kategoria Masters (dla kierowców, który ukończyli 40 rok życia). W poszczególnych kategoriach najlepsi okazali się:

[row]

[column size='1/3']

Kategoria OPEN

 1. Rico Haarbosch
 2. Ruben Boutens
 3. Michał Grzyb
 4. Sebastian Papke
 5. Michael Schöttler

[/column]

[column size='1/3']

Kategoria JUNIOR

 1. Vica Schledz
 2. Adam Szydłowski
 3. Maksymilian Bergiel
 4. Kuba Piechulski
 5. Wiktor Wota

[/column]

[column size='1/3']

Kategoria MINI

 1. Dawid Wiśniewski
 2. Oskar Wiejas-Ziętek
 3. Patryk Gacka
 4. Aleks Demkiv
 5. Przemek Kuliś

[/column]

[/row]

 

[row]

[column size='1/3']

Kategoria SENIOR

 1. Michał Grzyb
 2. Wojciech Grzyb
 3. Adam Szydłowski
 4. Maksymilian Bergiel
 5. Mateusz Matys

[/column]

[column size='1/3']

[/column]

[column size='1/3']

Kategoria MASTERS

 1. Carsten Waibel
 2. Piotr Wołynka
 3. Andre Lohse
 4. Carsten Sparholt
 5. Artur Pel

[/column]

[/row] [row]

[column size='1/3']

Kategoria WOMEN

 1. Mellanie Motz
 2. Esmée de Vilder
 3. Tess Verschoor
 4. Edyta Paleczka
 5. Anne d 'Hondt
 6. Evelina Manciu

[/column]

[column size='1/3']

Kategoria JUNIOR GIRL

 1. Tess Verschoor
 2. Jagoda Marchel
 3. Małgorzata Wiśniewska
 4. Chiara Cauwenbergh

[/column]

[column size='1/3']

Kategoria MINI GIRL

 1. Karolina Dołżycka
 2. Anna Wiśniewska
 3. Weronika Wiśniewska

[/column]

[/row]

Pełne wyniki zawodów oraz wszelkie dodatkowe informacje znajdziecie tutaj.

Niebawem udostępnimy Wam galerię zdjęć z imprezy. W imieniu całej redakcji dziękujemy serdecznie Organizatorom za zaproszenie do objęcia patronatem medialnym imprezy i mamy nadzieję do zobaczenia za rok!

 

Previous

Kuba Przygoński wygrywa 4. rundę Driftingowych Mistrzostw Polski

Next

Słodko-gorzki drugi weekend WSMP dla Gosi Rdest