Za nami pierwszy sezon juniorskiej rywalizacji na torze E1GOKART Chorzów. Mistrzem został Kuba Dwernicki, ale rywalizacja do samego końca była bardzo zacięta!

Wyścigi w ramach Śląskiej Ligi Kartingowej Junior należą do rankingu Sodi World Series w kategorii Junior, jednak jest ona również otwarta dla wszystkich zawodników poniżej 18 roku życia!

Do zmagań w ciągu pierwszego sezonu ŚLK Junior przystąpiło aż 70 zawodników i zawodniczek poniżej 18 roku życia. Świetna frekwencja przełożyła się na wysoki poziom sportowej rywalizacji i zacięte pojedynki na torze. Zawody odbywały się w ostatnie poniedziałki miesiąca od marca do czerwca. W ciągu pięciu poniedziałków rozegrane zostały podwójne rundy, aby zapewnić zawodnikom jak najwięcej ścigania. 

Każda runda to:

  • Kwalifikacje – 2 sesje po 3 okrążenia pomiarowe – wynikiem końcowym było jedno, najlepsze okrążenie
  • Wyścigi finałowe – 16 okrążeń z 1 obowiązkowym pit-stopem w każdym z nich

Śląska Liga Kartingowa Junior odbywa się naprzemiennie ze Śląską Szkołą Kartingu E1GOKART. Obie inicjatywy prowadzone są przez doświadczonego trenera Marcina Kapkowskiego, który dołożył wszelkich starań, aby sportowa rywalizacja na torze przebiegała na jak najwyższym poziomie. 

W miniony poniedziałek zawodnicy przystąpili do rywalizacji w trakcie 9 i 10 rundy, w czasie której mieliśmy poznać pierwszego mistrza Juniorskiej Śląskiej Ligi Kartingowej. Dodatkowo w klasyfikacji generalnej czekała nas walka o pozostałe miejsca na podium – przed ostatnim wyścigiem aż trzech zawodników liczyło się w walce o 3 miejsce. 

Poszczególne rundy wygrywali:

  • Kuba Dwernicki – Rundy 2, 7, 8, 9, 10
  • Tomek Bernadowski – Rundy 3 i 4 
  • Ziemowit Werra – Runda 1
  • Igor Polak – Runda 5
  • Maksymilian Piątek – Runda 6

Najwięcej zwycięstw zanotował Kuba Dwernicki, którego równe tempo zapewniło mu zwycięstwo w Klasyfikacji Generalnej ŚLK Junior. 

Klasyfikacja Generalna – Śląska Liga Kartingowa Junior – Sezon I

Lp.Imię i nazwisko zawodnikaBEST „8”
1Kuba Dwernicki239
2Igor Polak218,5
3Maksymilian Piątek210,5
4Łukasz Jezierski199
5Marcel Piaściak198
6Janek Utratny181
7Mateusz Pasieka174
8Oliwier Kozdronkiewicz158
9Eliza Kotaś154
10Łukasz Kowal141,5

Przed ostatnim wyścigiem aż trzech zawodników liczyło się w walce o tytuł drugiego wicemistrza Śląskiej Ligi Kartingowej Junior. Byli to: Łukasz Jezierski, Marcel Piaściak oraz Maksymilian Piątek. Ostatecznie najlepszym wynikiem popisał się Piątek, który świetnymi wynikami w czasie 9 i 10 rundy zapewnił sobie przewagę nad rywalami. Dalej uplasował się Jezierski, a następnie Piaściak, których rozdzielił zaledwie 1 pkt. Drugie miejsce w klasyfikacji generalnej i tytuł pierwszego wicemistrza Śląskiej Ligi Kartingowej Junior wywalczył Igor Polak.

Organizatorzy przygotowali dla zawodników dodatkowe nagrody w postaci:

  • Darmowego wpisowego na zawody E1GOKART Polish Champions Cup 2024, które w tym roku odbędą się na torze E1GOKART Gdańsk dla mistrza Śląskiej Ligi Kartingowej Junior
  • 50% wpisowego na zawody E1GOKART Polish Champions Cup 2024 dla pierwszego i drugiego wicemistrza Śląskiej Ligi Kartingowej Junior

Pierwszy sezon Śląskiej Ligi Kartingowej Junior okazał się ogromnym sukcesem. Wysoki poziom sportowej rywalizacji, liczna frekwencja i zaangażowanie młodych zawodników pokazują, że karting cieszy się coraz większą popularnością. Organizatorzy zapowiadają już kolejną edycję ligi, która z pewnością przyciągnie jeszcze więcej miłośników tego sportu. Start kolejnego sezonu zapowiedziano na jesień tego roku. 

Previous

E1GOKART Polish Endurance Cup 2024 - pierwsza odsłona 6-godzinnej rywalizacji zakończona!

Next

3 runda ROK CUP Poland - Leon Lenartowicz Racing Team

Zobacz także

Nadchodzące wydarzenia

Sklep KMLS