Ruszyła zimowa edycja Warsaw Karting League – warszawskiej amatorskiej ligi kartingowej.

Rozegrane zostały dwie rundy sezonu ZIMA 2018, lecz nie jest jeszcze za późno, aby zgłosić się i wystartować w warszawskiej lidze. Do klasyfikacji generalnej sezonu liczy się 7 najlepszych wyników zawodnika z 10 rund, które rozgrywane są na 6 różnych torach w Warszawie i Łodzi.

Po dwóch rundach, które odbyły się na torach Racing Center Warsaw i Racing Center Łódź, w generalce prowadzi Piotr Panasiewicz, wyprzedzając Daniela Wysockiego o 3 punkty. Na trzeciej pozycji znajdują się ex-equo Marcin Wychowaniec i Kamil Pierzchalski.

Po świąteczno – noworocznej przerwie zawodnicy wracają do rywalizacji już 9. stycznia.

„To już nasza 3 edycja zawodów. Wakacyjne koleżeńskie wypady na gokarty, przerodziły nam się w fajną ligę.” – mówi Mateusz Jagielski, organizator ligi. „W poprzednim jesiennym sezonie wystartowało ponad 50 zawodników. Liga skierowana jest do amatorów, tak aby szerzyć i propagować karting wśród warszawiaków. Jest to pierwsza i jedyna w stolicy taka inicjatywa, gdzie można pościgać się na różnych torach, w różnych formułach zawodów. Cieszę się, że po tych kilku miesiącach wspólnego ścigania, wielu osobom „zaszczepiliśmy” ducha walki i rywalizacji. Nasi zawodnicy chętnie zaczęli startować także w innych zawodach, po za Warszawą. Z każdą rundą pojawiają się nowi chętni do startów, tak jak np Kamil Pietraszko, młody chłopak, który od początku nowego sezonu pokazuje dobry poziom. Zapraszamy wszystkich do startów, nie ma ograniczeń wiekowych, startują osoby co mają 16-17 lat, startują także osoby po pięćdziesiątce. Liczy się fajna zabawa i dobra rywalizacja. Nie ważne czy kończysz zawody na 3 czy na 23 miejscu, najważniejsza i najfajniejsza jest satysfakcja z tego, jak z każdym okrążeniem poprawiasz swoją, technikę, swoje umiejętności i urywasz setne sekundy ze swojego najlepszego wyniku. Każdy może poczuć się jak Robert Kubica :)”

Dla najlepszych zawodników sezonu, przewidziano nagrody, m.in kaski, buty, rękawice i inne akcesoria wyścigowe.
W zawodach Warsaw Karting League można wystartować indywidualnie, a także w drużynowych zawodach endurance.

Więcej szczegółów na profilu fb: facebook.pl/WarsawKartingLeague i stronie www.warsawkartingleague.pl

Previous

Festiwal błędów, Stefaniuk zwycięża rzutem na taśmę

Next

Awix Racing Arena - TORUŃ

Nadchodzące wydarzenia

Sklep KMLS