Kartingowy sezon 2021 nabiera rozpędu. Doskonale wiedzą o tym kierowcy serii kartingowej ROTAX MAX CHALLENGE POLAND, którzy w miniony weekend spotkali się na torze w Słomczynie, by rywalizować o kolejne punkty w klasyfikacji generalnej. Przez pierwsze dni towarzyszyła im dość kapryśna pogoda, jednak niedzielne biegi finałowe wreszcie zostały rozegrane w prawdziwie wiosenno-letnich warunkach. Na listach startowych zameldowało się 91. kierowców.

W kategorii MICRO MAX rywalizację zdominowali kierowcy Teamu Bambini Racing. W oficjalnym treningu oraz wszystkich biegach finałowych najszybszy był Tomasz Cichoracki. Tuż za nim w klasyfikacji znalazł się Filip Kijanowski, a trzeci stopień podium zajął Marcel Rudnicki.

[/row]

Tradycyjnie nie zabrakło emocji w najliczniej obsadzonej klasie MINI MAX, która liczyła 24. kierowców. Zwyciężył najszybszy w trzech biegach Borys Łyżeń, drugie miejsce przypadło Patrykowi Michalikowi, a trzeci był Rostislav Kostyna.

Kategoria JUNIOR MAX to zacięta rywalizacja Dawida Aulajtnera z Filipem Niewiadomskim. Obaj kierowcy zdobyli tyle samo punktów, a o miejscu na podium zdecydowała czasówka, a dokładnie 0.024 s. na korzyść Dawida, który zajął 1. miejsce w podsumowaniu rundy przed Filipem. Podium dopełnił Karol Kamiński.

[row]

Podium kategorii JUNIOR MAX

[/column]

Podium kategorii SENIOR MAX

[/column]

[/row]

W klasie SENIOR MAX swoją pierwszą rundę w karierze wygrał Tymoteusz Ksiądz, który sprawił sobie tym fantastyczny prezent urodzinowy. Drugie miejsce zajął Adrian Łabuda, a na trzecim miejscu uplasował się Michał Bartoszuk.

Klasa DD2 MAX to pewne zwycięstwo Karola Kręta, który zdobył komplet punktów. Tuż za nim uplasował się Sławomir Murański, a trzeci był Dawid Maślakiewicz.

[row]

Podium kategorii DD2 MAX

[/column]

Podium kategorii DD2 MASTERS

[/column]

[/row]

DD2 MASTERS to już zwycięstwo Sławomira Murańskiego. Tuż za nim finiszowali Kyrylo Biruyk oraz Marek Zbigniew.