Wraz ze wznowieniem międzynarodowego kartingu i aktualizacją kalendarzy na ten sezon w związku z pandemią COVID-19, producent gokartów CRG ogłosił nową datę wyścigu rentalowego CRG 24h. Wyścig odbędzie się w weekend 17-18 października 2020 roku na torze Adria Karting Raceway.

W tym roku będziemy ścigać się w sprawdzonym formacie uwzględniającym dwie kategorie. Są to: kategoria PRO dla bardziej doświadczonych kierowców (minimum 30 zmian kierowców) oraz kategoria SILVER dla zespołów amatorskich (35 zmian kierowców). Zespołom dostarczone zostaną gokarty CRG Centurion prosto z włoskiej fabryki CRG, którymi opiekować będą się doświadczeni mechanicy, aby zagwarantować najwyższe standardy techniczne.

Podobnie jak we wcześniejszych edycjach, CRG zadba o transmisję wideo. Unikalne miejsce jakim bez wątpienia jest tor Adria Karting Raceway posiada w swoim otoczeniu pokoje hotelowe w paddocku, pokój z monitorami do śledzenia czasów oraz pełne oświetlenie nocne toru.

Zawody odbędą się z zachowaniem wszelkich rygorów sanitarnych związanych z pandemią COVID-19 dla tego typu wydarzeń. Zapisy prowadzone są poprzez stronę internetową CRG: www.kartcrg.com. Więcej informacji udziela dedykowana osoba dostępna pod numerem telefonu: +39 030 9912604 lub mailowo: alex@kartcrg.com.

Informacje w pigułce:

Lokalizacja: Adria Karting Raceway

Data: 17-18/10/2020

Gokarty: Organizator zapewni fabrycznie nowe gokarty CRG Centurion z silnikami Honda 390 cm3

Zasady: dwie kategorie wyścigowe z osobnymi nagrodami: kategoria PRO oraz kategoria SILVER (dla zespołów amatorskich). Zespoły w kat. PRO muszą wykonać minimum 30 zmian kierowców, zespoły kat. SILVER muszą wykonać 35 zmian. Bez względu na liczbę wykonanych stintów, żaden z kierowców nie może jechać więcej niż 7 godzin podczas wyścigu. Start do wyścigu odbędzie się w stylu „Le Mans” i nie ma określonej maksymalnej długości pojedynczego stintu. W czasie wyścigu będzie obowiązywało doważanie. Pełny regulamin zostanie opublikowany niebawem.

Transmisja: Główne części wyścigu (około 12 godzin) będzie transmitowane na żywo na oficjalnej stronie CRG oraz na portalach społecznościowych firmy. Podczas zawodów prowadzone będzie również studiu telewizyjne z wywiadami.

Liczba kierowców w zespole: od 4 do 10

Wpisowe: 2400 euro + VAT. Zapisy od 9/07/2020 aż do zapełnienia listy startowej (maks 44 zespoły)

Usługi zawarte w ramach wpisowego: wypożyczenie gokartów, materiały eksploatacyjne (oleje, paliwo, opony), części zamienne, asysta techniczna zespołu CRG, wszelkie usługi na torze oraz wyświetlacze z czasami, stoły i krzesła plażowe.

Treningi: w piątek, 16/10/2020 jako opcjonalne od 18:00 do 19:00 w cenie 120 euro od zespołu.

Hotel: Tor posiada pokoje hotelowe, które zespoły mogą zarezerwować. Pierwsze 23 zarejestrowane zespoły otrzymają pokoje nad aleją serwisową, a pozostałe zespoły w budynku na końcu paddocku. Pokoje prosimy rezerwować bezpośrednio kontaktując się z torem w Adrii (info@adriaraceway.com) dopiero gdy uzyskacie potwierdzenie zapisu na zawody od CRG. Każdy zespół może zarezerwować jeden pokój na sobotnią noc w cenie 120 euro za pokój nad aleją serwisową lub 90 euro za pokój w budynku na końcu paddocku.

Nagrody: zwycięzcy w obu kategoriach, tj. zwycięzcy kategorii PRO oraz zwycięzcy kategorii SILVER otrzymają darmowy udział w CRG World Contest na koniec sezonu.

Zapisy: tutaj

Previous

Zwycięstwa Bruno Gryca - pierwsze puchary "Malucha z Malucha"

Next

Rok Cup Poland – czasem słońce, czasem deszcz

Zobacz także

Nadchodzące wydarzenia

Sklep KMLS