• W poniedziałek załogi startujące w Rajdzie Dakar mają długo wyczekiwany dzień przerwy
  • Dwie załogi Energylandia Rally Team zakończyły pierwszy tydzień imprezy na podium w klasyfikacji generalnej kategorii SSV
  • Na załogi czekał dziś pyszny, wymarzony polski obiad

Po ośmiu wymagających etapach zawodnicy startujący w Rajdzie Dakar mają w końcu dzień przerwy. Wszystkie zespoły są w Rijadzie i poświęcają ten dzień głównie na odpoczynek, pracę nad maszynami oraz aktywności sponsorskie. Wszyscy mają w głowie fakt, że to dopiero połowa rajdu i od jutra rywalizacja na pełnych obrotach zostanie wznowiona.

Do tej pory w Rajdzie Dakar 2023 rozegrano osiem etapów, spośród których aż cztery wygrały załogi Energylandia Rally Team. Dwukrotnie najlepszym duetem byli Marek Goczał z Maciejem Martonem, dwukrotnie listę z wynikami otwierali Eryk Goczał z Oriolem Meną. Właśnie te dwie załogi znajdują się na podium klasyfikacji generalnej, z niewielką stratą do liderujących Rokasa Baciuski i Oriola Vidala Montijano. Po problemach ze skrzynią biegów na ósmym etapie, Michał Goczał z Szymonem Gospodarczykiem zajmują aktualnie czternastą pozycję w rajdzie.

Dzisiaj załogi Energylandia Rally Team w końcu mogły się wyspać po ciężkiej przeprawie przez pierwszy dakarowy tydzień. Ważnym punktem dnia była m.in. prezentacja nowego samochodu stajni South Racing. Po serii wywiadów zespół zasiadł do długo wyczekiwanego, polskiego obiadu, gdzie królowała zupa pomidorowa z ryżem oraz panierowana pierś z kurczaka z ziemniakami i mizerią. Nie zabrakło też pysznego kompotu! Po chwili relaksu załogi wyjadą sprawdzić swoje samochody i z całą pewnością przed dalszą rywalizacją położą się spać nieco wcześniej, niż zwykle.

– Jesteśmy gdzieś mniej więcej w połowie rajdu, a więc nadszedł czas na długo wyczekiwany dzień przerwy. Nasza stajnia South Racing przeprowadziła dzisiaj prezentację konceptu samochodu na przyszły sezon. Wygląda to naprawdę obiecująco, bardzo się cieszę, że jestem częścią tego projektu i częścią tej doskonale rozwijającej się stajni – zaznaczył Eryk Goczał.

– Dzisiaj staramy się odpoczywać i pracować nad samochodem, aby jak najlepiej przygotować go do drugiej części rajdu. Sprawdzamy, czy wszystko jest OK, mam nadzieję, że jeszcze dzisiaj będzie chwila, aby się przejechać naszym Can-Amem. Ostatnie dwa dni i etap maratoński na pewno były bardzo trudne, więc tak czy inaczej mamy trochę pracy. Od jutra walczymy dalej – podsumował trzeci kierowca klasyfikacji generalnej kategorii SSV.

– Dzień przerwy to owszem, chwila odpoczynku, ale też pracy przed drugą częścią rajdu. Myślę, że wielu zawodników wykorzystało ten dzień na to, aby się dobrze wyspać i zjeść porządne posiłki. Dzisiaj można w końcu spokojnie zrobić pranie, a nawet się obciąć i ogolić. Oczywiście mechanicy mają dzisiaj sporo pracy, aby przygotować auta do drugiego tygodnia rajdu. Dalej utrzymujemy odpowiedni poziom adrenaliny, bo od jutra walczymy dalej – podkreślił Szymon Gospodarczyk, pilot Michała Goczała.

Dzień przerwy to również doskonały moment na premierę specjalnej piosenki, która została nagrana z okazji startu Energylandia Rally Team w Rajdzie Dakar. „Gnaj ten rajd!” to utwór, który pokazuje drogę zespołu na najtrudniejszy rajd świata. Zachęcamy was do oglądania oficjalnego teledysku pod tym linkiem: https://youtu.be/gk79r05KEmo

We wtorek zawodnicy powrócą do rywalizacji na etapie z Rijadu do Haradh. 686 kilometrów jazdy, w tym 358 kilometrów odcinka specjalnego przywita załogi po dniu przerwy. Przypominamy, że wciąż możecie odwiedzać stronę internetową https://ert.energylandia.pl/ – gdzie można zakupić ubrania z wyjątkowej, dakarowej kolekcji!

Previous

Energylandia Rally Team atakuje! Polacy o krok od lidera rajdu

Next

Ojciec i syn wspólnie na dakarowym podium. Kolejny znakomity etap Energylandia Rally Team

Zobacz także