Na podium ponownie triumfował Philip Ellis, umacniając pozycję lidera. Gosia pozostaje na drugim miejscu w klasyfikacji generalnej. 

Druga runda Audi Sport TT Cup na niemieckim Nürburgringu przebiegała wyjątkowo burzliwie. W pierwszym wyścigu już na pierwszym zakręcie zderzyły się 3 samochody, eliminując z rywalizacji Fabiana Vettela, młodszego brata Sebastiana, oraz Węgierkę Vivien Keszthelyi. Niedługo potem wyścig został przerwany po tym jak Tommaso Mosca z impetem uderzył w barierę, całkowicie demolując samochód. W drugim wyścigu także nie obyło się bez kraksy. Na 5 okrążeniu Finlay Hutchinson uderzył w barierę w wyniku kontaktu z innym zawodnikiem. Do końca wyścigu kierowcy jechali za safety carem.

Weekend pozostawił spory niedosyt dla kibiców, a także dla Gosi Rdest, która w zaistniałych warunkach nie miała szansy na zbyt wiele walki. Gosia w obu wyścigach startowała z 7. pozycji. W trakcie pierwszego wyścigu po bardzo udanym starcie wyprzedziła dwóch rywali. Nie było jej dane zawalczyć o więcej, bo wyścig przerwała czerwona flaga. Zawodnikom nie przyznano żadnych punktów. Drugi wyścig Gosia ukończyła na P4, zyskując 3 oczka w górę w wyniku bardzo udanych manewrów tuż po starcie.  Gosia pozostaje na drugim miejscu klasyfikacji generalnej. Phliip Ellis na czele tabeli z 17 punktami przewagi.

Gosia podsumowuje: Wyjeżdżam z Nurburgringu z delikatnym niedosytem, bo samego ścigania nie było tym razem za wiele. W obu wyścigach wyjeżdżał safety car, pierwszy został zupełnie przerwany, a drugi ukończyliśmy za samochodem bezpieczeństwa. Zdecydowanie były apetyty na więcej, tempo było na top 3, podium było w zasięgu ręki. Brakło tego czasu na walkę. Przyczepność była bardzo dobra, bo pogoda wyjątkowo jak na Nürburgring nas dopieściła słońcem i wysoką temperaturą, a poza tym jeździło dużo samochodów z racji na wyścig 24-godzinny. Jechało mi się świetnie, inżynier dobrze ustawił set up samochodu. Jestem szczególnie zadowolona ze startów, które w tym roku są moją mocną stroną. W pierwszym wyścigu zaraz na początku zyskałam dwie pozycje, w drugim trzy. Dziękuję za wsparcie przyjaciołom, rodzinie oraz niezastąpionym kibicom.

Gosia Rdest

Następna runda Audi Sport TT Cup za pięć tygodni na przełomie czerwca i lipca na torze Norisring.

W sezonie 2017 Gosię wspierają: DeWALT, Ravenol, Epos Watches, EMKA SA, Emka-Trans, Skydental, Happy Diet.

Dodatkowe informacje na temat Gosi Rdest:

Oficjalna strona:  www.gosiardest.com

Fanpage na Facebooku: www.facebook.com/GosiaRdestOfficial

Kanał na YouTube: www.youtube.com/gosiardest33

Informacja prasowa

Previous

Rok Cup Poland w Bydgoszczy

Next

Do ostatniego metra

Zobacz także

Nadchodzące wydarzenia

Sklep KMLS