Miko Marczyk i Szymon Gospodarczyk w ramach przygotowań do ORLEN 80. Rajdu Polski wzięli udział w 27. Rajdzie Warmińskim. Impreza z bazą w Olsztynie przyciągnęła międzynarodową stawkę, która chciała przetestować swoje samochody przez mazurskim klasykiem. Załoga ORLEN Team zajęła 2. miejsce w klasyfikacji generalnej, przegrywając tylko z czołowym duetem Rajdowych Mistrzostw Świata w klasie WRC 2.

27. Rajd Warmiński był imprezą rozgrywaną na zasadach rajdu okręgowego. Łącznie zawodnicy mieli do pokonania nieco ponad 50 kilometrów odcinków specjalnych w okolicach Olsztyna. Stawka była międzynarodowa, gdyż wielu zawodników potraktowało start na Warmii jako trening przed ORLEN 80. Rajdem Polski – rundą Rajdowych Mistrzostw Świata, która odbędzie się już w nadchodzący weekend.

Dokładnie z takiego założenia wyszli również Miko Marczyk i Szymon Gospodarczyk. Załoga ORLEN Team skupiała się na sprawdzeniu różnych ustawień samochodu i na jak najlepszym przygotowaniu do wielkiego rajdowego święta, które wystartuje w przyszły czwartek. Miko i Szymon prezentowali bardzo dobre tempo i ostatecznie zakończyli rajd na 2. miejscu w klasyfikacji generalnej, przegrywając wyłącznie z Nikołajem Griazinem i Konstantinem Aleksandrowem. Jest to półfabryczna załoga Citroena i absolutna czołówka Rajdowych Mistrzostw Świata w kategorii WRC 2. Dobry wynik na tle takich rywali świadczy o tym, że Polacy są przygotowani do rywalizacji w mazurskim klasyku. 

– Bardzo się cieszę, że przyjechaliśmy na Rajd Warmiński w ramach naszego ostatniego sprawdzianu przed ORLEN 80. Rajdem Polski. W okolicach Olsztyna pokonaliśmy trzy odcinki specjalne w trzech pętlach, co dało łącznie dziewięć prób. Na każdym z nich zajmowaliśmy 2. miejsce w klasyfikacji generalnej za Nikołajem Griazinem i Konstantinem Aleksandrowem. Oni jechali bardzo szybko, ale to w końcu zwycięzcy Rajdu Portugalii w klasie WRC 2 sprzed nieco ponad miesiąca – zauważył Miko Marczyk.

– Cieszę się, bo mogliśmy tutaj trenować i porównywać nasze czasy na tle ścisłej czołówki Rajdowych Mistrzostw Świata. Zawsze start w rajdzie to lepsze przygotowanie, niż kolejne testy. Teraz udajemy się do Mikołajek i już wkrótce rozpoczniemy zapoznanie z trasą ORLEN 80. Rajdu Polski. Zapraszamy na tę imprezę wszystkich kibiców – to będzie prawdziwe święto motorsportu – podsumował zawodnik ORLEN Team.

– To było bardzo dobre przetarcie przed naszym kolejnym wyzwaniem. Trzy pętle odcinków pozwoliły nam na przetestowanie kilku różnych ustawień samochodu – a przecież to było tutaj najważniejsze. Oczywiście myślami jesteśmy już przy ORLEN 80. Rajdzie Polski. To będą cztery niezwykle trudne dni pełne zaciętej rywalizacji, więc trzymajcie kciuki– zachęcił Szymon Gospodarczyk, który jest pilotem Miko Marczyka. 

ORLEN 80. Rajd Polski odbędzie się w dniach 27-30 czerwca. Po ceremonii startu na rynku w Mikołajkach, rywalizację zapoczątkuje próba Mikołajki Arena, która rozpocznie się w najbliższy czwartek o godzinie 19:05. 

Previous

Cenne punkty Marczyka i Gospodarczyka w Rajdzie Skandynawii

Next

E1GOKART Polish Endurance Cup 2024 - pierwsza odsłona 6-godzinnej rywalizacji zakończona!

Zobacz także

Nadchodzące wydarzenia

Sklep KMLS