Pogoda w Toruniu dopisała, choć prognozy nie napawały optymizmem. Zarówno wyścigi kwalifikacyjne jak i półfinałowe oraz finałowe odbyły się na suchym torze. Na toruńskiej Awix Racing Arenie ścigało się ponad 60 kierowców. Było szybko, ryczały silniki, a rywalizację było czuć w powietrzu. Tradycyjnie zawodnicy zmagali się w kilku kategoriach.

Pomiędzy wyścigami odbywały się pokazy, w których udział brali młodsi i starsi nielicencjonowani kierowcy. W sobotę ruszyły czasówki decydujące o pozycjach startowych w dwóch kolejnych wyścigach kwalifikacyjnych, natomiast w niedzielę kierowcy dzień rozpoczęli od oficjalnej ceremonii otwarcia zawodów. Później wystartowały biegi półfinałowe oraz najważniejsze – finałowe.

Jak zwykle, najwięcej emocji przyniosły te ostatnie. Najliczniejszą stawkę, czyli Micro Max zdominował Rostislaw Kostyna, który wygrywał już od drugiego biegu kwalifikacyjnego, aż do samego finału. Na drugi stopień podium wszedł Maksymilian Obst, a na trzeci Jan Jóźwiak.

W kategorii Mini Max wygrał Ivan Tkachev, drugie miejsce zajął Oskar Pomorski, zaś trzecie Tymofii Havrylets. Wiele zaciekłych pojedynków obserwowaliśmy w Junior Maxie. Po w sumie 5-ciu wyścigach w finale pierwsze miejsce zajął Adam Szydłowski, drugie Karol Kręt, a trzecie Dawid Maślakiewicz.

Nie mniej ciekawe były wyścigi w kategorii Senior Max. Tutaj na najwyższym stopniu podium ponownie pojawił się Adam Szydłowski, który jechał w aż dwóch kategoriach. Obok niego stanęli także: Sebastian Janczewski oraz Jakub Kolasa, odpowiednio na drugim i trzecim miejscu. Wiele starć koło w koło widzieliśmy w wyścigach kategorii DD2 Max i DD2 Masters. W pierwszej z wymienionych, na podium stanęli w kolejności: Kacper Bielecki, Michał Białach, Karol Jurmanowicz, natomiast w drugiej: Sławomir Murański, Kyrylo Biryuk, Zbigniew Marek,

Serię Rotax Max Challenge Poland oraz zawodników wspiera sponsor strategiczny PKN Orlen. Kierowcy nominowani do Akademii Orlen Team, otrzymali wsparcie sprzętowe w postaci opon. Gorąco zapraszamy na kolejną – trzecią rundę zawodów, która odbędzie się w Bydgoszczy w dniach 28-30.06.2018.

Na pyszny poczęstunek, podobnie jak w Toruniu – darmowego grilla, zaprasza sponsor JBB Bałdyga.

Informacja prasowa
Zdjęcia: Media4U

Previous

Pierwsze eliminacje w Tychach za nami!

Next

Seria IAME Series Poland rozpoczyna sezon od otwartych testów na Kartodrom Bydgoszcz

Zobacz także

Nadchodzące wydarzenia

Sklep KMLS