Zawodników startujących w JMP Racing Team Challenge czeka w 2018 roku duża zmiana. Areną zmagań nie będzie już Autodrom Sosnowiec, lecz tor S-Kart w Bytomiu. Za nami inauguracja rozgrywek. 8 stycznia zespoły starły się ze sobą po raz pierwszy, a frekwencja była jak za najlepszych czasów. Do rywalizacji stanęły bowiem 23 duety.

Od samego początku JMP Racing Team Challenge 2018 zapowiadał się niezwykle emocjonująco. Nowy tor o innym typie nawierzchni, nowi zawodnicy – to miało zagwarantować nowe rozdanie i niemałe trzęsienie w czołówce zespołów w klasyfikacji generalnej. I zagwarantowało. Duża frekwencja i wysoki poziom uczestników sprawiły, że sam awans do finału był nie lada wyczynem, a każdy błąd popełniony przez zawodnika w przedfinale powodował szybsze bicie serca u team partnera.

Zawody zostały przeprowadzone według dobrze znanej formuły. Najpierw reprezentant każdego teamu walczył o najlepszy czas w kwalifikacjach, a następnie zespoły rywalizowały ze sobą w przedfinałach. Do finału awansowało 10 najlepszych zespołów.

W finale najlepsza była dwójka Kapkowski Karting #1 w składzie Marcin Kapkowski/Jan Paluch. Za nimi uplasowali się Adam Jeżewski i Robert Hausner z Agero Riri. Podium uzupełnili zwycięzcy JMP Racing Team Challenge 2017, czyli Team eM w składzie Michał Góra i Maciej Wyszyński.

Na 12 lutego zaplanowano II odsłonę tegorocznych zmagań. Zapisy przyjmowane są w wydarzeniu na Facebooku oraz pod numerem telefonu 608 609 490. Koszt udziału to 140 PLN za team. Wpisowe płatne w kasie toru.

Informacja prasowa
Zdjęcia: JMP Racing

Previous

Gosia Rdest wygrywa w Dubaju!

Next

10 LAT MEDIA4U

Zobacz także