Wyścigi w ramach Śląskiej Ligi Kartingowej Junior należą do rankingu Sodi World Series w kategorii Junior, jednak jest ona również otwarta dla wszystkich zawodników poniżej 18 roku życia.

Zawody rozegrane zostały 2 września na torze E1GOKART Chorzów. Do rywalizacji w ramach pierwszych dwóch rund przystąpiło 30 zawodników i zawodniczek. W ciągu II sezonu rywalizacji zaplanowanych jest pięć spotkań, w ciągu których będą rozgrywane po dwie, osobne rundy zawodów.

Każda runda to:

• Kwalifikacje – 2 sesje po 3 okrążenia pomiarowe – wynikiem końcowym było jedno, najlepsze okrążenie.
  • Wyścigi finałowe – 16 okrążeń z 1 obowiązkowym pit-stopem w każdym z nich.

Śląska Liga Kartingowa Junior to wydarzenie organizowane równolegle ze Śląską Szkołą Kartingu E1GOKART. Obie inicjatywy, pod czujnym okiem doświadczonego trenera Marcina Kapkowskiego, oferują młodym kierowcom możliwość zarówno systematycznej nauki jazdy, jak i emocjonującej rywalizacji na torze. Dzięki zaangażowaniu trenera, zawody ŚLK Junior utrzymują wysoki poziom sportowy, zapewniając uczestnikom miejsce do rozwoju umiejętności i rywalizacji z innymi.

Akademia Kartingowa E1GOKART pozwala rozwijać się zawodnikom i zawodniczkom, a wywalczone miejsca na podiach zarówno w ligach juniorskich jak i seniorskich pokazują postęp młodych adeptów kartingu.

Finał B Rundy 1 i 2 wygrała Zosia Długosz, dzięki czemu awansowała jako Lucky-Winner do Finału A przejeżdżając łącznie 76 okrążeń w trakcie zawodów. Lucky-Winner to wyróżnienie dla zawodników wygrywających wyścigi poniżej Finału A, który daje im awans do wyższego finału i start z ostatniego miejsca. Zosia w trakcie pierwszej rundy zaliczyła również świetny start w Finale A i pewnie wygrała klasyfikację Kobiet rundy pierwszej, a w czasie drugiej rundy zajęła drugie miejsce.

Obydwie rundy pewnie wygrał Kuba Dwernicki, który dwa razy wygrał w kwalifikacjach i wyścigach finałowych. Tuż za jego plecami w pierwszej rundzie mogliśmy obserwować walkę o drugie miejsce pomiędzy Mateuszem Pasieką, a Karolem Kulczyckim. Ostatecznie to Pasieka zajął drugie miejsce, natomiast Kulczycki stanął na trzecim miejscu podium. W trakcie drugiej rundy Mateusz Pasieka, który startował z drugiego miejsca udał się w pościg za Dwernickim i pewnie ukończył wyścig na drugim miejscu. Trzecie miejsce w trakcie drugiej rundy zajął Max Borek.

16.Liliana Walaszek-6

Organizatorzy, doceniając rosnącą liczbę kobiet uczestniczących w zawodach, wprowadzili dodatkową klasyfikację, która pozwala wyróżnić ich osiągnięcia i motywuje do dalszej rywalizacji. Dziewczyny na torze aktywnie uczestniczą w zawodach i prezentują wysoki poziom sportowy, dorównując mężczyznom.