Pod nieobecność liderów klasyfikacji generalnej Śląskiej Ligi Kartingowej na torze E1GOKART w Chorzowie poziom rywalizacji wcale nie zmalał!

Piąta runda Śląskiej Ligi Kartingowej zgromadziła 59 uczestników. Poza zawodnikami z Polski warto również dodać, że w całym cyklu zawodów startują również uczestnicy pochodzący z Czech, Słowacji, Irlandii, Francji, Ukrainy, Niemiec oraz wielu innych krajów. 

W całym cyklu zawodów Śląskiej Ligi Kartingowej, swoich sił spróbowało już 159 zawodników!

Duże emocje oraz obietnice walki na torze do ostatnich okrążeń wyścigów zwiastowały już kwalifikacje – po trzech sesjach kwalifikacyjnych i wyciągnięciu 2 z 3 najlepszych okrążeń pierwsza dwunastka zawodów zmieściła się w sekundzie! Kolejnych dwunastu zawodników – czyli Finał B to różnica 0,5 sekundy na sumie najlepszych dwóch czasów. W finale C oraz D pomiędzy liderem, a zawodnikiem zamykającym stawkę suma czasów wynosiła również niespełna sekundę. Tak zacięta rywalizacja już na etapie kwalifikacji zwiastowała duże emocje oraz walkę do ostatnich zakrętów dwupoziomowego toru o długości 630 m.

Walka o zwycięstwo w poszczególnych finałach nagradzana była awansem do wyższego finału jako tzw. „lucky loser” i start z ostatniego miejsca. Dodatkowym urozmaiceniem oraz elementem taktycznym wyścigu jest obowiązkowa procedura pit-stop. Kolejny raz obsługa toru stanęła na wysokości zadania i świetnie przygotowała sprzęt do zawodów oraz zapewniła sprawny przebieg zawodów o tak dużej frekwencji.

Finały E,D,C oraz B liczyły 15 okrążeń oraz 1 obowiązkową procedurę pit-stop, a finał A liczył 19 okrążeń oraz dwie procedury pit-stop. W każdym z finałów można było obserwować wiele zaciętych pojedynków pomiędzy uczestnikami zawodów. Wysoki poziom sędziowski pozwolił również na szybkie reakcje w przypadku manewrów naginających regulamin. 

Finał A to bardzo pewna jazda zwycięzcy kwalifikacji – Jakuba Kamińskiego, która pozwoliła mu wygrać zawody oraz pościg Piotra Kwaśniowskiego, który ostatecznie dojechał na drugiej pozycji. Walka o 3 miejsce dostarczyła chyba największych emocji w tym wyścigu – odbywała się ona pomiędzy Bartkiem Hetmańczykiem, Adrianem Faberem, Grzegorzem Kaszubowskim oraz Krisem Czają. Wskutek bardzo ostrego i nieprzepisowego manewru na ostatnim okrążeniu Faber został wypchnięty w bandę i ostatecznie stracił 6 pozycji, a Kaszubowski za ten manewr został zdyskwalifikowany. 

Wyniki poszczególnych finałów:

Finał E
1.Sadlok Tomasz
2.Ploch Kevin
3.Sadlok Krzysztof
Finał D
1.Spalik Adam
2.Palka Mateusz
3.Brzozowski Tomasz
Finał C
1.Brachman Tymon
2.Sierek Tomasz
3.Górski Adrian
Finał B
1.Jawroszek Dariusz
2.Tukaj Michał
3.Marczak Sebastian
Finał A – top 10 zawodów:
1.Kamiński Jakub
2.Kwaśniowski Piotr
3.Hetmańczyk Bartek
4.Czaja Kris
5.Bednarek Kacper
6.Watoła Przemysław
7.Wodecka Anna
8.Jawoszek Dariusz
9.Faber Adrian
10.Wiśniewski Łukasz

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom. Warto również nadmienić, że start w całym cyklu zawodów nie jest obowiązkowy. Chętni do rzucenia wyzwania najlepszym kierowcom mogą wystartować nawet w jednej rundzie.

Klasyfikacja generalna III sezonu Śląskiej Ligi Kartingowej

Podziękowania dla partnerów Śląskiej Ligi Kartingowej:
Bracia Pietrzak Car Detailing 360
DELIXIRUM

Relacja: Adam Kurek

Previous

Chartowi pękła guma, ale dokończył na podium!

Next

Kamena Rally Team wygrywa I rundę Pucharu Europy w Hiszpanii

Zobacz także

Nadchodzące wydarzenia

Sklep KMLS