Dzięki współpracy z Klubem Sportowym PROF już wkrótce wszyscy fani sportów motorowych będą mogli spróbować swoich sił na wyjątkowym obiekcie. Ośrodek Doskonalenia Techniki Jazdy Michała Kościuszko – Moto Park Kraków – poza swoją podstawową funkcją czyli szkolenia kierowców i motocyklistów, rozszerzy swoją działalność o tor kartingowy, nad którym patronat obejmie mistrz świata w kartingu, Karol Basz.

Obiekt o długość 650 metrów jest pierwszym otwartym asfaltowym torem w Krakowie, po którym mogą jeździć wszyscy pasjonaci motoryzacji.

Wkrótce nastąpi oficjalne otwarcie, jednak Karol Basz i Moto Park Kraków już teraz zapraszają wszystkich, zarówno grupy jak i osoby indywidualne, którzy chcą poczuć atmosferę wyścigów!

– Bardzo się cieszę, ze współpracy z Moto Parkiem Kraków – powiedział Basz. – To wspaniale, że w moim rodzinnym mieśce powstają takie obiekty i z przyjemnością postaram się łączyć moje starty z doglądaniem sekcji kartingowej na tym obiekcie. To pierwszy tor na świeżym powietrzu w okolicy, na którym może pojechać każdy. Mam nadzieję, że wiele osób sprawdzi na nim swoje umiejętności oraz, że niedługo tam się spotkamy – powiedział fabryczny kierowca Kosmic Racing.

– To świetnie że udało się nawiązać współpracę z Karolem – powiedział Kościuszko. –  Jego ogromne kartingowe doświadczenie pomoże w stworzeniu fajnego miejsca, przeznaczonego głównie dla amatorów lubiących dobrą zabawę i chcących poczuć emocję za kierownicą karta na świeżym powietrzu. Zawsze uważałem że karting to doskonała forma treningu dla każdego kierowcy. Minęło już trochę czasu odkąd zdobyłem kartingowe mistrzostwo polski, ale po pierwszych jazdach u nas przypomniałem sobie jaki to świetny sport! – zakończył rajdowy v-ce mistrz świata JWRC.

Już niedługo w Moto Parku Krakow funkcjonować będzie również akademia motorowa szkoląca młodych adeptów.

Jazdy na obiekcie mają służyć doskonaleniu techniki jazdy i odbywać się będą na kartach udostępnianych przez Moto Park Kraków.

Zapraszamy na stronę motoparkkrakow.pl oraz facebookowy profil toru!

Informacja prasowa oraz zdjęcia:
Biuro Prasowe Karola Basza

Previous

Rokersi w mistrzostwach Polski

Next

Zawody Karting Summer Cup Tarnów 2017 już za nami

Zobacz także

Nadchodzące wydarzenia

Sklep KMLS