Po krótkiej przerwie Karol Kręt wraca do walki o punkty w Porsche Sports Cup Deutschland. W drugi weekend sierpnia kierowca Akademii ORLEN Team wystąpi w trzech wyścigach na torze w Oschersleben. Na niemieckim obiekcie 18-latek będzie bronić pozycji lidera.

Trwający sezon świetnie układa się dla polskiego zawodnika. Karol Kręt regularnie staje na podium cyklu i na półmetku zmagań przewodzi stawce Porsche Sprint Challenge. Przed Polakiem czwarty weekend w tym sezonie i okazja do umocnienia się na czele. Tym razem kierowcy będą ścigać się na torze w Oschersleben. To obiekt położony w centralnych Niemczech i dobrze znany fanom motorsportu oraz kierowcom serii. Obiekt ma kilka długich prostych i szybkich zakrętów. Karol Kręt w lipcu miał okazję do lepszego zapoznania się z torem podczas testów. To nie jedyne doświadczenie nastolatka z Oschersleben, bowiem przed rokiem stanął tam na podium.

StudioCafe at Studio Duisburg

Po weekendzie na Red Bull Ringu Karol Kręt zdołał awansować na pozycję lidera Porsche Sprint Challenge. Warto dodać, że Polak zajmuje 1. miejsce bez podziału na klasy, wyprzedzając także rywali w innych samochodach. Droga do zwycięstwa w klasyfikacji generalnej jest jednak jeszcze długa. Cykl jest na półmetku. Jednocześnie kierowca Akademii ORLEN Team tworzy z Robertem Lukasem załogę zespołu Förch Racing by Atlas Ward, która przewodzi stawce w kategorii wyścigów długodystansowych.

– W zeszłym sezonie dobrze czułem się w Oschersleben. W jednym z zakrętów byłem trochę zbyt ostrożny, ale układ toru bardzo mi odpowiadał. Ostatnio jeździłem tam na testach i zaskoczyło mnie, ile przyjemności czerpałem z jazdy nowym samochodem. Mam nadzieję, że przyjemność przełożę na dobre czasy i uda się wywieźć stamtąd solidne wyniki. Pozycja w klasyfikacji generalnej na razie nie ma znaczenia. Jeśli uda się utrzymać prowadzenie do ostatniej rundy, to może pojawić się presja, ale teraz po prostu będę dawać z siebie wszystko i dobrze się bawić – mówi Karol Kręt.

Na torze w Oschersleben odbędą się łącznie trzy wyścigi z udziałem Karola Kręta. Polak rozpocznie jazdę od sobotniego treningu, po którym o godzinie 10:55 odbędą się kwalifikacje. Pierwszy wyścig zaplanowano na 15:50, natomiast w niedzielę rywalizacja rozpocznie się o 11:30. Weekend zamknie 100-minutowy wyścig endurance. Start o godzinie 15:15.

Previous

Marczyk i Gospodarczyk wywożą cenne punkty z Rajdu Finlandii

Next

Weekend pełen wrażeń dla Karola Kręta

Zobacz także

Nadchodzące wydarzenia

Sklep KMLS