Po kapitalnym weekendzie na torze w Hockenheim Karol Kręt zapewnił sobie tytuł mistrza Porsche Sports Cup Deutschland w sezonie 2023. W trzech decydujących wyścigach polski kierowca trzykrotnie stanął na podium, w tym dwa razy zwyciężył.

Przed rozstrzygającym weekendem sezonu Karol Kręt był w grze o zwycięstwo na kilku frontach. Oprócz rywalizacji indywidualnej w sprincie 18-latek walczył także o zwycięstwo na długim dystansie w parze z Robertem Lukasem. Dodatkową motywacją dla polskiego kierowcy było to, że na tym samym torze u progu sezonu plany pokrzyżowały mu kolizje i awarie.

Już od pierwszych przejazdów Kręt świetnie czuł się na niemieckim obiekcie, a potwierdzeniem była sesja kwalifikacyjna. Dzięki najlepszemu czasowi Polak do obu wyścigów indywidualnych ruszał z pole position. Kilka godzin później nastolatek po starcie stracił pozycję lidera, jednak przytomnie wykorzystał torowe zamieszanie i po udanym pościgu zwyciężył w sobotniej odsłonie sprintu.

– Do Hockenheim przyjechaliśmy z prostym planem – ukończyć wszystkie wyścigi i cało przejechać weekend. Podchodziłem do tego bardzo spokojnie, ale jak już wsiadłem do samochodu, to zaczęło się ściganie. W piątek udało się dobrze przygotować samochód do rywalizacji o punkty. Czuliśmy, że jesteśmy szybcy – mówi Karol Kręt.

W niedzielę Polak wpadł na metę na drugim miejscu w sprincie. Ukoronowaniem weekendu był wyścig na długim dystansie. W kwalifikacjach załoga Förch Racing wywalczyła czwarte pole startowe. W wyścigu natomiast polski duet spisał się koncertowo i odniósł kolejny w tym roku pewny triumf, zapewniając sobie wygraną na koniec sezonu. Wydarzeniem weekendu było jednak zwycięstwo Karola Kręta w klasyfikacji łącznej wyścigów Porsche Sports Cup.

– We wszystkich wyścigach były wyprzedzenia, potyczki i lekkie zderzenia. To była dosłownie norma. Do ostatniego wyścigu sytuacja punktowa nie była jasna, ale ostatecznie dwa zwycięstwa i tytuł w całej serii. Mistrzostwo Porsche Sports Cup Deutschland to było moje marzenie i główny cel na ten rok. Liczę, że to otworzy mi wiele drzwi w wyścigowej karierze – przyznaje polski kierowca.

Dla Karola Kręta to największe osiągnięcie w wyścigowej karierze i ważny krok w kierunku Porsche Supercup, do którego aspiruje młody zawodnik. Warto dodać, że Karol Kręt zdołał wygrać klasyfikację generalną Porsche Sports Cup w swoim drugim sezonie przygody w tej serii, udowadniając, że stać go na rywalizację z dużo bardziej doświadczonymi zawodnikami.

Previous

Energylandia Rally Team w komplecie wystartuje w Rallye du Maroc

Next

Udany Rok Cup Trophy dla Leona

Zobacz także

Nadchodzące wydarzenia

Sklep KMLS