Karol Kręt wraca do rywalizacji w Porsche Sports Cup Deutschland. W pierwszy weekend września czekają go trzy bardzo ważne wyścigi na słynnym Nürburgringu w Niemczech. 18-latek ma z tym torem dobre wspomnienia i będzie walczyć o powrót na fotel lidera serii.

W trwającym sezonie Karol Kręt pokazuje, że mimo młodego wieku stać go na rywalizację o podia i zwycięstwa z bardzo doświadczonymi zawodnikami. Po bardzo dobrej pierwszej połowie sezonu, w czwartej rundzie Porsche Sports Cup Deutschland kierowca Akademii ORLEN Team miał zmienne szczęście. W wyniku ogromnego chaosu i błędu serwisu Michelin podczas kwalifikacji, nastolatek w obu wyścigach musiał gonić czołówkę, a ostatecznie udało mu się zająć 3. i 4. miejsce. W wyścigu endurance załoga Kręta jechała po triumf, lecz musiała wycofać się z rywalizacji w wyniku kolizji z innym samochodem.

– W klasyfikacji indywidualnej i endurance tracę do liderów po 3 punkty, więc wystarczy jeden wyścig na pierwszym miejscu i wracam na prowadzenie. Rok temu występ na Nürburgringu był moim debiutem w serii i udało się wygrać kwalifikacje. Wspomnienia są więc dobre, a to dodaje mi pewności siebie – mówi przed weekendem polski kierowca.

Nürburgring to jeden z najsłynniejszych torów wyścigowych na świecie. Obiekt znajduje się w południowo-zachodniej części Niemiec. Nitka przebiega przez pasmo górskie Eifel, dlatego warunki pogodowe mogą być nieprzewidywalne. Zmagania zawodników Porsche Sports Cup Deutschland będą toczyć się na wyścigowej części toru GP-Strecke. To część legendarnej pętli Nordschleife, która jest kilka razy dłuższa, biegnie wokół zamku oraz miejscowości Nürburg i jest powszechnie uważana za najbardziej wymagający tor świata.

– Tor jest położony w taki sposób, że każda prognoza pogody przewiduje coś innego. Nie wiemy, czego się spodziewać, ale liczę, że po kilku pechowych wyścigach szczęście wreszcie się do nas uśmiechnie i na ostatnią rundę pojadę jako lider w obu klasyfikacjach – podkreśla Karol Kręt.

Weekend rozpocznie się w sobotę porannymi kwalifikacjami o 10:40. Wyścig ruszy o 15:45. Druga odsłona rywalizacji indywidualnej w kategorii 18-latka wystartuje w niedzielę o 11:30. Tradycyjnie zmagania zamknie wyścig długodystansowy, którego początek zaplanowano na 15:15. To przedostatni weekend ścigania w Porsche Sports Cup Deutschland w tym sezonie. W październiku do decydujących rozstrzygnięć dojdzie na torze w Hockenheim.

Previous

Weekend pełen wrażeń dla Karola Kręta

Next

Podium Karola Kręta i mnóstwo zamieszania na Nürburgringu

Zobacz także