Kolejny rekordowy sezon Sodi World Series (SWS)!

Sodi World Series to międzynarodowy ranking zawodników, którzy ścigają się na torach wyposażonych w gokarty francuskiej marki SODI. W ubiegłym roku do rywalizacji dołączyły nowe tory kartingowe z wielu zakątków świata. Sprawiło to, iż SWS stał się jeszcze bardziej międzynarodową rywalizacją coraz to większego grona kierowców. Dlatego też organizatorzy postanowili zmodyfikować listę i zwiększyć liczbę uczestników w finałowych rozgrywkach SWS 2019.

W tym roku zawody odbędą się w hiszpańskiej Walencji, gdzie przez trzy dni tj. od 11 do 13 lipca będziemy mogli kibicować naszym zawodnikom.

W najliczniejszej kategorii SPRINT wytaruje 80 kierowców z 36 państw. Juniorów będzie o połowę mniej czyli 40 z 22 państwa. W rywalizacji zespołowej ENDURANCE wystartuje 40 zespołów z 27 państw.

Nasz kraj będzie reprezentować aż czterech zawodników w kategorii SPRINT, trzech w kategorii JUNIOR oraz 1 zespół w kategorii ENDURANCE.

Poniżej znajduje się ostateczna oficjalna lista startujących reprezentantów z danego kraju.

źródło: www.sodiwseries.com

W kategorii SPRINT Polskę będzie reprezentował Dawid Chart-Dejs, który wywalczył start w SWS walcząc na 7 torach kartingowych. Jednocześnie nasz zawodnik zdobył historyczne a zarazem bardzo wysokie 4-te miejsce w rankingu światowym SWS. W najbliższym czasie organizator zawodów roześle torom wyścigowym na całym świecie listy zakwalifikowanych zawodników celem potwierdzenia startów w Finale Głównym – dopiero po potwierdzeniu poznamy ostateczną listę startową.

Previous

Indywidualne Mistrzostwa Tarnowa 2019

Next

Co działo się w Poznaniu?

Zobacz także