Ligi kartingowe E1GOKART to gwarancja wyścigowych doświadczeń dla kierowców o każdym poziomie umiejętności.

W poniedziałek, na torze E1GOKART Kielce odbyła się II runda Kieleckiej Ligi Kartingowej (KLK). Zawody zaliczane są również do ogólnoświatowego rankingu Sodi World Series (SWS), w którym zapisanych jest już ponad 100 000 kierowców z całego świata!

W czasie II rundy Kieleckiej Ligi Kartingowej do rywalizacji stanęło 31 uczestników.

Kierowcy uczestniczą w kwalifikacjach, a następnie zostają podzieleni na grupy o podobnym poziomie umiejętności. Taki schemat zawodów gwarantuje świetną zabawę i zaciętą rywalizację w każdej grupie finałowej – niezależnie od poziomu umiejętności zawodników. Wyzwaniem dla zawodników  jest fakt, że każda sesja kwalifikacyjna składa się jedynie z 5 okrążeń pomiarowych, na których można wykręcić swoje najlepsze okrążenie. Wynikiem końcowym kwalifikacji jest suma dwóch z czterech najlepszych czasów okrążenia (dwa, najgorsze wyniki są odrzucane).

Obsługa toru sumiennie przykłada się do przygotowania zawodów, tak aby zapewnić jak najwyższy poziom rywalizacji na torze. Zarówno dla organizatorów jak i dla samych startujących ważne jest, aby w zmaganiach liczyły się przede wszystkim umiejętności kierowców, a nie “szczęście” w losowaniu gokartów na kwalifikacje i wyścigi. 

Kwalifikacje to bardzo zacięta walka o pole position. W czasie 4 sesji, zawodnicy muszą wykręcić jak najlepsze okrążenia. Jako wynik końcowy brane są dwa najlepsze wyniki osiągnięte przez każdego kierowcę. Jako ciekawostkę można podać fakty, że pomiędzy 2 a 4 miejscem (Grzegorz Kapała, Bartosz Babicz oraz Miłosz Łachwa) było tylko 0,04 s na sumie czasów. W dodatku byliśmy świadkami niecodziennej sytuacji, a mianowicie Karol Ciecierski oraz Nina Rauner w sesjach Q3 oraz Q4 osiągnęli identyczne najlepsze czasy (31.182, 31.161) oraz identyczną sumę najlepszych czasów. W przypadku uzyskania identycznych czasów przez dwóch lub więcej zawodników, pod uwagę brane są ich kolejne najlepsze czasy, aż do wyłonienia lepszego. Ostatecznie to Nina Rauner zajęła 10 miejsce, a Karol Ciecierski 11.

Zwycięzca pierwszej rundy Mateusz Matys okazał się najszybszy w kwalifikacjach. Równe tempo podczas finału A i nienaganne pitstopy dały mu drugie zwycięstwo w Kieleckiej Lidze Kartingowej. 

Zawody podzielone zostały na cztery wyścigi finałowe.

W finale D na podium znaleźli się kolejno: Pola Dolatowska, Dominik Kozłowski oraz Jakub Jakubowski. Pierwsza trójka finału C z kolei prezentowała się następująco: Patryk Kręgiel, Andrzej Szczodrak, Adam Chrzęszczyk. W finałach D,C oraz B zwycięstwo oznaczało awans do wyższego finału jako “lucky-winner” i jazdę z ostatniego miejsca w wyższym wyścigu . Finał B dawał możliwość walki  o awans do Finału A, a najszybszym kierowcą okazał się Grzesiek Waszkowski. Tuż za zwycięzcą na mecie zameldowali się: Karol Ciecierski oraz Nina Rauner. Finał A to jak już wspomniano pewne zwycięstwo Mateusza Matysa, a podium uzupełnili kolejno Bartosz Babicz oraz Grzegorz Kapała, którzy do samego końca walczyli o drugie miejsce. 

Warto również podkreślić fakt, że do wydarzenia dołączyli partnerzy, którzy przygotowali nagrody dla startujących w zawodach. Pierwsza trójka każdej rundy może liczyć na ciekawe nagrody od firmy CX-80. Dodatkowo dla zwycięzców klasyfikacji generalnej przygotowane zostaną nagrody od Parku Rozrywki Fly-Sky w Kielcach.

Organizatorzy przygotowali również nagrodę za specjalną klasyfikację obejmującą starty na wszystkich torach E1GOKART (Kielce, Poznań oraz Chorzów). Najlepszy kierowca będzie miał możliwość odbycia treningu z profesjonalnym zespołem Ernst Racing, za kierownicą gokarta wyczynowego na otwartym torze kartingowym. 

Wszyscy, którzy wzięli udział w zawodach, powinni być z siebie dumni. Zarówno ci, którzy stanęli na podium, jak i ci, którzy musieli zadowolić się niższymi miejscami, dali z siebie wszystko, aby osiągnąć sukces. Wspólna rywalizacja sprawiła, że każdy uczestnik poczuł się częścią wyjątkowej społeczności kartingowej. Organizacja zawodów była na najwyższym poziomie. Tor E1GOKART zapewnia doskonałe warunki do rywalizacji, a obsługa toru czuwa nad bezpieczeństwem zawodników i prawidłowym przebiegiem zawodów.

Kielecka Liga Kartingowa to cykl wyścigów, który przyciąga kierowców niezależnie od ich poziomu umiejętności. Uczestnictwo w zawodach kartingowych, które są przyjazne nawet dla amatorów często stają się początkiem nowej pasji związanej z motorsportem.

Wydarzenie – Kielecka Liga Kartingowa

E1GOKART Kielce – Facebook

Previous

Świetne otwarcie Marczyka i Gospodarczyka. Duet ORLEN Team tuż za podium w Portugalii

Next

Świetna frekwencja na Poznańskiej Lidze Kartingowej. Pewne zwycięstwo Dawida Charta

Zobacz także

Nadchodzące wydarzenia

Sklep KMLS