Zapraszamy do udziału w kolejnej, trzeciej już edycji Mistrzostw Warmii i Mazur w Kartingu – DINO KART na Torze Kormoran w Olsztynie.

Impreza odbędzie się 10 grudnia 2017 roku i ma charakter otwarty, może w niej wziąć udział każdy zgłoszony wcześniej kierowca, który spełnia warunki regulaminu.

Najlepsi zawodnicy otrzymają tytuły mistrzowskie oraz atrakcyjne nagrody w tym m.in.:

start w profesjonalnych zawodach kartingowych Pucharu ROK (treningi, kwalifikacje i wyścigi) w teamie Supersonic w kategorii GP14 lub GP25 (w zależności od wieku kierowcy) oraz sportowy przejazd za kierownicą w pełni wyczynowego samochodu rajdowego Peugeot 207 S2000 z silnikiem o mocy 300 KM sprzężonym z sekwencyjną skrzynią biegów i napędem na cztery koła. Wśród nagród również weekend w Zalesie Mazury Active Spa.

Zawody zostaną podzielone na dwa etapy, które odbędą się tego samego dnia.

Pierwszy etap to eliminacje, które rozpoczną się o godz. 10:00 briefingiem dla zawodników.

Faza I

Wszyscy zawodnicy wezmą udział w podwójnych kwalifikacjach (suma wyników z pierwszej i drugiej kwalifikacji). Po kwalifikacjach dwóch najlepszych zawodników awansuje bezpośrednio do finału imprezy.

Faza II

Zawodnicy (bez pierwszej dwójki kwalifikacji) podzieleni na dwie grupy (parzyste oraz nieparzyste miejsca z kwalifikacji I fazy) biorą udział w wyścigu eliminacyjnym (po jednym dla grupy), których zwycięzcy bezpośrednio awansują do finału.

Faza III

Pozostali zawodnicy wezmą udział w podwójnych kwalifikacjach (suma wyników z pierwszej i drugiej kwalifikacji) i zostaną przydzieleni według uzyskanych wyników do wyścigów A,B,C. Najlepsi kierowcy wyścigu C awansują do kolejnego wyścigu czyli do B i z B do wyścigu A. Zawodnicy z pierwszych dwóch miejsc wyścigu A awansują do finału imprezy. Ze względu na liczbę uczestników dokładny harmonogram wyścigów III fazy oraz system awansów zostanie ogłoszony w dniu imprezy.

Drugi etap zawodów to finał Kartingowych Mistrzostw Warmii i Mazur w Kartingu – DINO KART, który odbędzie się po około godzinnej przerwie od pierwszego etapu.

Do finału zostanie zakwalifikowanych 6 kierowców zgodnie z rywalizacją podczas trzech faz eliminacji. Każdy finalista weźmie udział w trzech wyścigach. Przed wyścigami odbędzie się sesja Super Pole (jedno okrążenie na czas) i według tej sesji zostaną ustalone pola startowe do pierwszego wyścigu finałowego. Ustawienie drugiego wyścigu będzie według odwróconej kolejności na mecie pierwszego, a trzeci wyścig wystartuje zgodnie z zajętymi miejscami w drugim wyścigu. Pierwszy i trzeci wyścig będą podwójnie punktowane. Klasyfikacja mistrzostw według liczby uzyskanych punktów.

Podczas całych zawodów będzie obowiązywało wyrównanie wagowe zawodników do 85 lub 90 kg (w zależności od średniej wagi uczestników) oraz losowanie wózków przed każdym wyjazdem na tor z wyłączeniem pierwszego wyścigu finałowego, kiedy to zawodnik będzie używał tego samego wózka wylosowanego na sesję Super Pole. Każdy zawodnik musi mieć minimum 155 cm wzrostu oraz minimum 55 kg wagi.

Zgłoszenia w recepcji toru – tel.: 504 476 171.

Previous

Polacy na podium Finału Światowego ROK CUP

Next

Mateusz Lenart

Zobacz także

Nadchodzące wydarzenia

Sklep KMLS