2 grudnia 2023 odbędzie się Grand Prix Polski w Kartingu Halowym – największa impreza sportowa na olsztyńskim torze KORMORAN. Zawody będą miały charakter otwarty i będzie mógł wystartować w nich każdy zgłoszony wcześniej kierowca spełniający warunki regulaminu niezależnie od posiadania licencji. Podczas imprezy zostanie rozegrana również kategoria Junior dla uczestników do 16 roku życia.

Zawody zostaną podzielone na dwa etapy, które odbędą się tego samego dnia. 

Pierwszy etap to eliminacje, które rozpoczną się o godz. 09:00 briefingiem dla zawodników. 

Format rywalizacji: pierwszy etap – eliminacje podzielone na trzy fazy:

​Faza I:

Każdy zawodnik weźmie udział w sesji kwalifikacyjnej w grupach podzielonych przez organizatora. Zawodnicy zostaną sklasyfikowani według najlepszego czasu z sesji. Po kwalifikacjach dwóch najlepszych zawodników ze swoich kategorii awansuje bezpośrednio do finału imprezy. 

​Faza II:

Pozostali zawodnicy wezmą udział w kwalifikacjach.Zawodnicy zostaną sklasyfikowani według swojego najlepszego czasu z sesji i przydzieleni według kolejności do wyścigów A, B i C. Najlepszy kierowca wyścigu C awansuje do wyścigu B i z B do wyścigu A. Zawodnicy z pierwszych dwóch miejsc wyścigu A ze swoich kategorii awansują do finału imprezy. 

​Faza III:

Pozostali zawodnicy wezmą udział w sesji kwalifikacyjnej, według której zostaną przydzieleni do wyścigów A i B. Najlepszy kierowca wyścigu B awansuje do wyścigu A. Zawodnicy z pierwszych dwóch miejsc wyścigu A awansują do finału imprezy. 

Do finału zostanie zakwalifikowanych 6 kierowców z obu kategorii zgodnie z rywalizacją podczas trzech faz eliminacji. Każdy finalista weźmie udział w dwóch punktowanych wyścigach w swoich kategoriach, z których każdy zostanie rozegrany na innym dystansie. Przed każdym z nich odbędzie się sesja Super Pole (jedno mierzone okrążenie na czas), według której zostaną przydzielone pola startowe do danego wyścigu.

Podczas całych zawodów będzie obowiązywało wyrównanie wagowe zawodników do 85 kg (kategoria Junior 60 kg) oraz losowanie wózków przed każdym przejazdem kwalifikacyjnym, wyścigiem eliminacyjnym oraz sesją Super Pole. Każdy zawodnik musi mieć minimum 55 kg (Junior 30 kg) wagi oraz spełniać wymagania dotyczące jazdy gokartem Dino dla dorosłych.

Zgłoszenia prosimy przesyłać na adres e-mail: sport@torkormoran.pl. W treści wiadomości prosimy o podanie następujących danych: Imię i Nazwisko, wiek, miasto, waga, wzrost, nr telefonu.

Zgłoszenia (potwierdzone opłatą wpisowego) przyjmujemy do dnia 26.11 do godz. 21:00, Wysokość wpisowe do jednej kategorii 400 zł, zawodnik startujący w obu kategoriach 550 zł. Zgłoszenia po terminie zostaną przyjęte tylko w przypadku miejsca w grupach, wysokość wpisowego po terminie 450 i 600 zł (dwie kategorie).

Więcej informacji: www.olsztyn.torkormoran.pl

Previous

Leonardo Górski odebrał puchar za zwycięstwo w WSK Open Series

Next

Międzynarodowe targi Kartingowe (IKA Kart 2000) po raz pierwszy odbędą się w Dortmundzie!

Zobacz także

Nadchodzące wydarzenia

Sklep KMLS