Mikołaj Marczyk i Szymon Gospodarczyk wystartują w ten weekend w 40. Kowax Valašská Rally ValMez 2022. To pierwsza runda Rajdowych Mistrzostw Czech i druga runda Rajdowych Mistrzostw Słowacji. Dla załogi ORLEN Team będzie to ostatni sprawdzian przed debiutem w Rajdowych Mistrzostwach Świata WRC – Rajdem Chorwacji. 

Nadchodzący weekend będzie stał pod znakiem emocji na trasach 40. Kowax Valašská Rally ValMez 2022. Impreza z bazą w Międzyrzeczu Wołoskim, zaledwie 50 kilometrów na południe od polskiej granicy, będzie stanowiła ostatni etap przygotowań dla Mikołaja Marczyka i Szymona Gospodarczyka przed zbliżającym się wielkimi krokami debiutem w Rajdowych Mistrzostwach Świata WRC.

40. Kowax Valašská Rally ValMez 2022 to pierwsza runda sezonu Rajdowych Mistrzostw Czech oraz druga runda Rajdowych Mistrzostw Słowacji. Na trasie pojawi się aż 88 załóg, w tym 19 w samochodach klasy Rally2 – w tym oczywiście miejscowi, którzy są piekielnie szybcy na swoich rodzimych asfaltach. Powiedzmy tylko, że na liście zgłoszeń jest m.in. Jan Kopecky, mistrz świata WRC 2, mistrz Europy, Azji i Pacyfiku, 8-krotny mistrz Czech.

Debiutujący w Rajdzie Valasski Marczyk i Gospodarczyk skupią się w ten weekend głównie na przygotowaniach do Rajdu Chorwacji, który będzie ich debiutem w mistrzostwach świata. Załoga ORLEN Team rozpocznie zmagania w piątek od odcinka testowego. Na sobotę zaplanowano osiem odcinków specjalnych, zaś na niedzielę sześć. Łącznie na zawodników czeka ponad 150 kilometrów ścigania na wyjątkowo wymagających czeskich trasach.

– W najbliższy weekend wystartujemy w Rajdzie Valasski. Jest to pierwsza runda mistrzostw Czech i druga runda mistrzostw Słowacji. To dla nas ostatni etap przygotowań do najważniejszej imprezy na początku sezonu, czyli Rajdu Chorwacji, który będzie stanowił nasz debiut w Rajdowych Mistrzostwach Świata WRC – mówił Mikołaj Marczyk. 

– Jesteśmy niedaleko polskiej granicy. Na pewno na trasach pojawi się wielu naszych kibiców, z czego bardzo się cieszymy. Prognozy pogody wskazują na to, że warunki będą niezwykle wymagające. Prawdopodobnie będziemy ścigać się w deszczu, po mokrym asfalcie. To będzie na pewno wspaniałe przygotowanie przed sezonem. Cel jest taki, aby nabrać odpowiedniego wyczucia samochodu i jak najlepiej ustawić samochód przed Rajdem Chorwacji – podsumował kierowca ORLEN Team.

Pierwszy odcinek specjalny 40. Kowax Valašská Rally ValMez 2022 – OS1 Rybi 1 – wystartuje w sobotę, 9 kwietnia, o godzinie 10:46. Zgodnie z planem ostateczne wyniki poznamy w niedzielę, 10 kwietnia, w okolicach godziny 15:00.

Previous

Początek sezonu na Węgrzech Bartosza Groszka

Next

Groszek zaczyna sezon od zwycięstwa!

Zobacz także