W sobotę, 2 kwietnia, mimo chłodu jaki towarzyszył zawodnikom, emocje podczas I Rundy Północnej Ligi Kartingowej sięgały zenitu. Dzięki nowo uruchomionemu pit-stopowi, zawody nabrały nowego znaczenia, bardziej strategicznego podejścia do wyścigu. Wielu zawodników wykazało się świetnym zmysłem taktycznym, co pozwoliło zająć im wysokie lokaty.

W kierunku normal zwyciężył Mateusz Madajewski, który po kwalifikacjach startował z pole position i na tym samym miejscu dojechał do mety. Drugą pozycję zajął Wiktor Wota, który startował z trzeciej pozycji, zatem awansował o jedno „oczko”, a podium uzupełnił Radek Wota, który jednocześnie uzyskał best-lap rundy i dzięki temu zainkasował dodatkowe punkty. Tuż za podium na czwartym miejscu uplasował się Bartosz Madajewski, a piąty był Tomek Rompczyk. Miejsce szóste zajął Maciej Walendzik, natomiast siódmą pozycję zajęła jedyna startująca dziewczyna – Karolina Dołżycka. W finale B zwyciężył Marcin Wiśniewski, drugi był Sebastian Barski, a trzeci Filip Jędryszka. 

W „rewersie” swoją klasę udowodnił Wiktor Wota, który zwyciężył (i uzyskał jednocześnie best-lap rundy) z przewagą prawie dwóch sekund nad drugim Mateuszem Madajewskim. Trzecie miejsce na podium tym razem należało do Tomasza Rompczyk. Radek Wota ukończył wyścig na czwartej pozycji, a tuż za jego plecami znalazł się Bartosz Madajewski.

Finał B tym razem należał do Macieja Walendzika , druga dojechała na metę Karolina Dołżycka, a podium uzupełnił Sebastian Barski.

Wszystkich chętnych zapraszamy do wzięcia udziału w Północnej Lidze Kartingowej. Kolejna runda już 9 kwietnia, a pełny terminarz dostępny jest tutaj

Previous

Mateusz Kaprzyk na stałe w European Le Mans Series

Next

20 lat Rok Cup Poland

Zobacz także

Nadchodzące wydarzenia

Sklep KMLS