Pierwsza runda Rotax Max Euro Challenge za nami. Na torze w Genk rywalizowało ponad 100 najlepszych kierowców Europy, w tym pięciu zawodników UNIQ Racing. Z Belgii wywozimy podium Oliwiera Pyłki.

Najliczniej polski zespół reprezentowany był w kategorii Mini, w której było niezwykle ciekawie. Zaczęło się od 2. miejsca Oliwiera Pyłki w czasówkach. Trzeci czas wykręcił Jerzy Spinkiewicz, a szósty Victor Obarzanek. Po wyścigach kwalifikacyjnych młodszy z braci Pyłka był już pierwszy. Obarzanek zajmował szóstą pozycję, a siódmy był Spinkiewicz. W przedfinale Spinkiewicz zajął 3. miejsce, znów szósty był Obarzanek, a Pyłka niestety został wykluczony choć wykręcił najszybszy czas biegu. Również najlepszy rezultat jednego okrążenia należał do Pyłki w finale, który ukończył jako pierwszy. Niestety, kara nałożona na tego zawodnika sprawiła, że ostatecznie zajął drugie miejsce w całej rundzie. Spinkiewicz był szósty, a Obarzanek został niestety wykluczony.

Dobrze weekend rozpoczął jeden z 40 zawodników kategorii Senior, Mateusz Pyłka, który był 11. w czasówce. Po wyścigach kwalifikacyjnych plasował się na 21. miejscu, a w przedfinale awansował o jedną pozycję. W finale polski kierowca awansował o pięć kolejnych miejsc i ostatecznie zajął 15. lokatę.

W licznie obsadzonej kategorii Junior od początku weekendu w czołówce plasował się Sylwester Aleksejevas. Zaczął od 13. miejsca w czasówce, a po wyścigach kwalifikacyjnych był już dziewiąty. W przedfinale dojechał na 10. miejscu, ale po karze czasowej spadł na pozycję 16. Identyczna kara 5 sekund spotkała tego kierowcę w finale i ostatecznie zakończył on zawody na 25. pozycji.

– Mieliśmy dobre tempo wyścigowe przez cały weekend, szczególnie w kategorii Mini, niestety w najważniejszych biegach zabrakło doświadczenia i spokojnych głów. Wszystko przyjdzie z czasem – podsumował Piotr Dąbski, szef UNIQ Racing.

Druga runda Rotax Max Eurochallenge zostanie rozegrana pomiędzy 24 a 28 maja na torze Salbris we Francji. Najbliższym startem UNIQ Racing będzie jednak pierwsza runda Rotax Max Challenge Poland, która zostanie rozegrana w Toruniu.