Jakub Śmiechowski, jadący w parze Martinem Hippe, zajął czwarte miejsce w klasie LMP3 w ostatnim wyścigu sezonu V de V Series na portugalskim torze Estoril i zdobył tytuł mistrzowski w tej kategorii.

Ligier JSP3 polskiego zespołu Inter Europol Competition zajął siódme miejsce w klasyfikacji generalnej sześciogodzinnego wyścigu, ale wynik mógł być jeszcze lepszy, bo w pierwszej fazie rywalizacji polsko-niemiecka załoga wyszła nawet na prowadzenie, ale szanse te pogrzebała czterominutowa kara stop and go za przekroczenie minimalnego czasu odpoczynku dla zawodnika.

W Estoril najszybsza była załoga LNT/Simpson Motorsport, która pokonała najlepszą ekipę LMP3 – Graff o ponad 20 sekund. Podium skompletowali zwycięzcy klasy GTV1 – IMSA Performance, natomiast druga  załoga teamu Inter Europol Competition dotarła do mety na 21. miejscu. – „Jestem bardzo zadowolony z tego wyniku. Za nami ciężki sezon, zwłaszcza w serii ELMS. Cieszę się, że ukończyliśmy serię VdeV z takim rezultatem. To optymistyczny prognostyk na przyszłość, a w sezonie 2017 chciałbym pozostać w kategorii LMP3”- powiedział Śmiechowski.

Tekst: Tomasz Szmandra