Tym razem także nie było niespodzianki. Kajetan Kjetanowicz i Jarosław Baran po raz czwarty z rzędu wygrali Rajd Barbórka, który tradycyjnie kończy sezon w sportach samochodowych w naszym kraju. Dwukrotni mistrzowie Europy, jadący Fordem Fiesta R5+,  triumfowali także w prestiżowym Kryterium Asów na ulicy Karowej, wyprzedzając o 1,54 sekundy Tomasza Kuchara i Magdę Lukas (Subaru Impreza RX) oraz o 3,26 sekundy Michała Ratajczyka i Jędrzeja Szcześniaka (Mitsubishi Lancer Evo X RS).

Popularny Kajto wygrał wszystkie 6 odcinków specjalnych rajdu, a czołową trójkę w klasyfikacji generalnej  uzupełniły załogi: Wojciech Chuchała i Daniel Dymurski (Subaru Impreza STI) oraz Filip Nivette i Kamil Heller (Skoda Fabia R5). Dopiero czwarte miejsce zajęli tegoroczni mistrzowie Polski Grzegorz Grzyb i Robert Hundla (Ford Fiesta R5).

To świetne uczucie triumfować w tej prestiżowej imprezie po raz czwarty z rzędu. Wygraliśmy z dużą przewagą, jednak to wcale nie świadczy, że było łatwo. To zwieńczenie bardzo udanego sezonu, a właśnie w taki sposób chciałem podziękować naszym partnerom, przyjaciołom i całemu zespołowi Lotos Rally Team – mówił na mecie Kajetanowicz.

Tekst: Tomasz Szmandra