Halowy tor kartingowy Racing Center Łódź zaprasza w najbliższy piątek, 16 grudnia o godz. 19:00 na Challenge Special Edition – wyjątkowe zawody kartingowe, które mogą zadecydować o układzie polskiej klasyfikacji prestiżowego rankingu Sodi World Series Sprint Cup. Liderem narodowej punktacji jest Michał Ryndzionek z Jeleniej Góry, prowadzący minimalnie przed Arturem Pelem z Łodzi.

Seria SWS została stworzona przez renomowanego producenta gokartów Sodi. Francuskie wózki i to z topowej linii Prestige – model RX8 – są dostępne w Racing Center Łódź. W ramach Challenge SE odbędą się aż 4 osobno punktowane wyścigi. W każdym do rankingu SWS zwycięzca zdobywa ponad 1000 punktów. Łącznie będzie można ich zdobyć zatem ponad 4000, a w takim odstępie znajduje się aż pierwszych dwunastu kierowców. Polacy mają o co walczyć. Dzięki dużej popularności w naszym kraju, pierwsza czwórka polskiego Sprint Cupu może wywalczyć awans do Światowego Finału Sodi 2017 (może nawet więcej, jeżeli Polacy zajmą wysokie lokaty w międzynarodowym rankingu).

Wysoka stawka zawodów po raz kolejny w tym roku przyciągnie do Łodzi czołowych kartingowców halowych. Będzie to doskonała okazja do podpatrzenia najlepszej linii jazdy oraz techniki kierowców. Bezpośrednia rywalizacja z najlepszymi to także najbardziej rozwijająca forma treningu. Chętni do startu mogą zapisywać się w recepcji toru w dniu zawodów. Wpisowe wynosi 159 zł za start w jednej z dwóch kategorii wagowych do 85 kg i do 100 kg (start w obu kategoriach kosztuje 280 zł). W każdej z nich kierowca zaliczy 56 minut szybkiej jazdy 9-konnymi gokartami Sodi RX8. Uczestnicy z wagą poniżej minimalnej masy (w ubiorze i kasku) są doważani odważnikami, umieszczanymi w specjalnych szufladach w gokarcie dla wyrównania szans.

W programie zawodów każdej kategorii widnieją dwie 8-minutowe sesje kwalifikacyjne. Na podstawie najlepszych pojedynczych czasów okrążeń w każdych kwalifikacjach, kierowcy zostaną przydzieleni do dwóch 20-minutowych wyścigów. Jeden odbędzie się w standardowym kierunku jazdy, drugi w przeciwnym. W trakcie wyścigów będzie trzeba zaliczyć zatrzymanie w pit-stopie, polegające na zahamowaniu na kilku sekund w specjalnie wyznaczonej strefie, którą można opuścić po zapaleniu się zielonego światła. Zdobycie punktów do SWS Sprint Cup wymaga dodatkowej rejestracji do każdego z wyścigów na stronie internetowej cyklu (http://www.sodiwseries.com/en). Tam też można bezpłatnie zarejestrować konto kierowcy, jeżeli po raz pierwszy startuje się w imprezie tej rangi. Zachętą do startu powinno być także to, że niedawno zmieniono układ toru w hali przy ul. Wydawniczej, dzięki czemu żaden z kierowców nie ma doświadczenia kilku miesięcy jazdy po tej samej nitce.

sws_rcl_2016_002

Racing Center Łódź zapowiedział już, że zawody 16 grudnia nie będą ostatnimi w tym roku. Do końca miesiąca planowana jest kolejna impreza z czterema punktowanymi wyścigami do SWS Sprint Cup. Z perspektywą zdobycia przeszło 8000 punktów – Łódź może być miejscem, gdzie zdecydują się losy polskiej klasyfikacji Sodi World Series.

 

HARMONOGRAM CHALLENGE SE (16.12.2016)

18:00 – 19:00 Oficjalne treningi (przejazdy według cennika toru)

19:00 Obowiązkowa odprawa

19:15 Start zawodów

 

  • Rejestracja do wyścigu SWS w kierunku normal (kat. 85 kg) – www.sodiwseries.com/en/?c=race&id=17083
  • Rejestracja do wyścigu SWS w kierunku reverse (kat. 85 kg) – www.sodiwseries.com/en/?c=race&id=17084
  • Rejestracja do wyścigu SWS w kierunku normal (kat. 100 kg) – www.sodiwseries.com/en/?c=race&id=17086
  • Rejestracja do wyścigu SWS w kierunku reverse (kat. 100 kg) – www.sodiwseries.com/en/?c=race&id=17087
  • Rejestracja konta kierowcy SWS – www.sodiwseries.com/en/become-sws-driver.html

Informacja prasowa

Previous

54. Rajd BARBÓRKA z Miko Marczyk Motorsport

Next

54. Rajd Barbórka

Zobacz także

Nadchodzące wydarzenia

Sklep KMLS