Po krótkiej przygodzie z Citroenem Saxo, jeden z naszych najlepszych zawodników w rallycrossie, Robert Czarnecki, wraca za kierownicę Mitsubishi Lancera, a tym samych do kategorii najszybszych samochodów – SuperCars.

Już w najbliższy weekend Robert Czarnecki wystartuje w szóstej, przedostatniej rundzie OPONEO Mistrzostw Polski Rallycross, która odbędzie się na torze Motopark Toruń, gdzie zawodnicy będą się ścigać już po raz trzeci w tegorocznym sezonie.

Ten start jest dla mnie wielką niewiadomą, bo udział w zawodach w Toruniu jest moim powrotem za kierownicę tego samochodu po dłuższej przerwie. Ale nie ukrywam, że jest to przede wszystkim test przed kolejnym sezonem. Ostatnie miesiące spędziłem intensywnie pracując nad swoją formą, tak aby w przyszłym roku wejść na nieco wyższy poziom rywalizacji na torze. Mam nadzieję, że zobaczymy tego efekty. Przekonam się też, jak sprawi się mój samochód, bo Lancer trochę stał w garażu. Jeżeli tylko mnie nie zawiedzie, myślę, że będę mógł powalczyć z najlepszymi, czyli Tomkiem Kucharem, Marcinem Gagackim czy Mikołajem Otto. Zdaję sobie sprawę, że rywale mają za sobą więcej zaliczonych wyścigów w tym sezonie i są bardziej rozjeżdżeni, ale ja zawsze staję na starcie z nastawieniem, że moim celem jest zwycięstwo! Przy okazji chciałby podziękować moim partnerom: firmie Bizol Polska z którą niedawno nawiązałem współpracę oraz firmie Silvak z Torunia – dystrybutorowi marki Teng Tools, która towarzyszy mi w startach już od dłuższego czasu. To dzięki nim mogę wziąć udział w dwóch końcowych rundach tegorocznego sezonu i co niemniej ważne, solidnie przygotowywać do rywalizacji w 2018 roku – tłumaczy Czarnecki.

6.runda OPONEO Mistrzostw Polski Rallycross rozpocznie się w sobotę, 16 września, od treningów w poszczególnych klasach (w godzinach 14:10-14:50), następnie odbędzie się I seria biegów kwalifikacyjnych (15:10-16:45), a następnie II seria (17:15-19:00), która zakończy pierwszy dzień zawodów. W niedzielę zaplanowano treningi (8:40-9:15), biegi kwalifikacyjne III i IV serii (9:25-13:30) oraz biegi półfinałowe (14:30). Wyścigi finałowe, które wyłonią zwycięzców, rozpoczną się o 15:10.

Informacja prasowa – tompress

Previous

Rok Cup Poland na finiszu

Next

Komplet podiów Pasiewicza

Zobacz także