Pierwsza runda Kartingowego Pucharu Juniorów – cyklu przeznaczonego dla młodych kierowców – współorganizowana przez portal PROkarting.pl za nami! Na torze E1GOKART w Kielcach najlepsi w swoich kategoriach okazali się Mateusz Matys i Aleks Demvik.

W zawodach mogą brać udział wszyscy kierowcy, którzy nie ukończyli jeszcze 18. roku życia. Rywalizują oni w dwóch kategoriach – Mini do 11. roku życia oraz Junior – od 12. do 18. roku życia.

Kierowcy kategorii Junior najpierw przejeżdżali dwa biegi kwalifikacyjne, a następnie uczestniczyli w półfinałach i finałach. Ostatecznie najlepszym okazał się kielczanin Mateusz Matys, który wykorzystał przewagę własnego podwórka i pewnie zwyciężył. Drugi na metę wpadł Mariusz Nowicki, a na najniższym stopniu podium uplasował się Marcin Nowok.

W kategorii Mini, której zawodnicy przejeżdżali cztery biegi kwalifikacyjne, najlepszy również okazał się lokalny zawodnik, Aleks Demkiv, który wyprzedził Zosię Kordalską i Serafina Derżyńskiego.

Kolejna runda cyklu zostanie rozegrana 25 czerwca na torze RESKART Racing w Rzeszowie. Zapraszamy serdecznie wszystkich młodych miłośników kartingu! Szczegóły dostępne są na dedykowanej stronie internetowej: http://kartingowypucharjuniorow.blogspot.com