Za nami pierwsze rundy Pomorskiej, Poznańskiej, Śląskiej i Kieleckiej Ligi Kartingowej

Ligi kartingowe E1GOKART to największe ligowe zmagania kartingowe w Polsce. W pierwszej rundzie nowego sezonu rywalizowało na 4 torach 226 zawodników!

Ligi kartingowe E1GOKART są gwarancją wyścigowych emocji i rywalizacji dla kierowców niezależnie od poziomu umiejętności. Każda z lig E1GOKART należy także do ogólnoświatowego rankingu Sodi World Series (SWS). Dzięki temu kierowcy ścigając się na torach uczestniczących w rankingu rywalizują z ponad 100 000 zawodnikami z całego świata! 

Pomorska Liga Kartingowa – Sezon I – Runda 1

Poza prologiem Pomorskiej Ligi Kartingowej, Runda 1 była pierwszymi zawodami, które przeprowadzone zostały na całkiem niedawno otwartym torze E1GOKART Gdańsk. Poprzeczka zawodów została postawiona bardzo wysoko, gdyż na torze zjawiło się aż 91 zawodników! Tak samo jak w przypadku Poznańskiej oraz Śląskiej Ligi Kartingowej, zawodnicy najpierw rywalizują na etapie kwalifikacji, które składają się z trzech sesji po 4 okrążenia pomiarowe w różnych gokartach. Wynikiem końcowym kwalifikacji jest suma dwóch z trzech najlepszych czasów osiąganych w poszczególnych sesjach. 

Kwalifikacje wygrał pewnie Wiktor Wota, który jako jedyny ze stawki 91 kierowców złamał barierę 54 s na pojedynczym czasie okrążenia. Tuż za plecami Wiktora uplasował się Ziemowit Werra, a trzeci był Mateusz Madajewski. 

Po kwalifikacjach uczestnicy przystąpili do startów w wyścigach finałowych, które podzielone zostały zgodnie z czasami osiągniętymi w kwalifikacjach. Tak stworzona formuła zawodów pozwala uczestnikom na rywalizację w grupach o podobnym poziomie umiejętności co jest gwarancją świetnej zabawy i walki w każdym z finałów.

Wyścigi Finałowe E-B odbywały się na dystansie 15 okrążeń z jedną obowiązkową procedurą pit-stop. 

Wyniki poszczególnych finałów prezentowały się następująco:

Finał E
PozycjaZysk/StrataImię i Nazwisko
1.0Maciej Tybus
2.+1Grzegorz Miszewski
3.+1Alex Kurz
Finał D
PozycjaZysk/StrataImię i Nazwisko
1.+3Szymon Lewczuk
2.-1Piotr Rosenkiewicz
3.-1Mateusz Milinski
Finał C
PozycjaZysk/StrataImię i Nazwisko
1.0Bartosz Szafraniec
2.+1Aleksander Zarębski
3.-1Grzegorz Kaźmierczak
Finał B
PozycjaZysk/StrataImię i Nazwisko
1.+2Bartosz Trzebiatowski
2.-1Paweł Lichocki
3.-1Michał Bromboszcz

Finał A na pierwszej rundzie Pomorskiej Ligi Kartingowej to wyścig na dystansie 26 okrążeń z dwoma obowiązkowymi pit-stop’ami. W wyścigach uczestniczyło aż 20 zawodników w każdej grupie co powodowało niesamowicie zaciętą walkę i świetne widowisko dla kibiców. 1 Rundę Pomorskiej Ligi Kartingowej zwyciężył Mateusz Madajewski, który awansował o dwie pozycje, a za jego plecami na drugim miejscu wyścig ukończył Błażej Mielewczyk, który w wyścigu awansował aż o 3 miejsca. Podium uzupełnił Mateusz Rudziński. Warto podkreślić świetne wyniki Jarosława Bednarskiego i Adriana Paradowskiego, którzy w wyścigu awansowali o aż 6 lokat kończąc go kolejno na 4 i 5 miejscu. Michał Kłos i Bartosz Trzebiatowski także zaliczyli świetne zawody zyskując w wyścigu kolejno 8 i 11 lokat. Niestety Wota w wyniku incydentu wyścigowego utracił czołową pozycję i ukończył wyścig na 7 miejscu. Ziemowit Werra, który osiągnął najszybsze okrążenie wyścigu również zamieszany był w incydent wyścigowy, który spowodował spadek na 18 lokatę wyścigu.

Finał A
PozycjaZysk/StrataImię i Nazwisko
1.+2Mateusz Madajewski
2.+3Błażej Mielewczyk
3.+1Mateusz Rudziński
4.+6Jarosław Bednarski
5.+6Adrian Paradowski
6.+8Michał Kłos
7.-6Wiktor Wota
8.+1Hubert Fenc
9.+11Bartosz Trzebiatowski
10.+7Mieszko Sędzinski
11.-5Bartosz Madejewski
12.-4Maciej Zdziebłowski
13.+3Dymitry Kazhamiakin
14.-1Piotr Zych
15.=Marek Bielawa
16.-4Karol Kwidziński
17.+2Maciej Walendzik
18.-16Ziemowit Werra
19.-1Michał Różewicz
20.-13Tomek Rompczyk

Poznańska Liga Kartingowa – Sezon XI – Runda 1

Warunki pogodowe pozwoliły uczestnikom na rywalizację także na zewnętrznej części toru. W trakcie siódmej rundy PLK o zwycięstwo walczyło 61 zawodników.

Kierowcy najpierw rywalizowali na etapie kwalifikacji, które przeprowadzane były na takiej samej zasadzie jak na Pomorskiej Lidze Kartingowej.

Kwalifikacje z przewagą 0,273 s. wygrał Maciej Szubczyński, a drugie miejsce zajął Dawid Chart. Miejsce 3 ze stratą zaledwie 0,048 s. do drugiego miejsca zajął Wiktor Wota, który dzień wcześniej wygrał kwalifikacje na torze E1GOKART Gdańsk.

Uczestnicy przystąpili następnie do wyścigów, które składały się z:

  • 15 okrążeń i jednej obowiązkowej procedury pit-stop w Finałach D-B
  • 22 okrążeń i dwóch obowiązkowych procedur pit-stop w Finale A

Wyniki finałów prezentują się następująco:

Finał E
PozycjaZysk/StrataImię i Nazwisko
1.0Jacek Moszczyński
2.0Wiktor Twardowski
3.+3Kamil Dorosz
Finał D
PozycjaZysk/StrataImię i Nazwisko
1.0Nikodem Roth
2.+1Grzegorz Mosakowski
3.+3Adam Wróblewicz
Finał C
PozycjaZysk/StrataImię i Nazwisko
1.0Szymon Judek
2.+2Adrian Walkowiak
3.0Kuba Hoza
Finał B
PozycjaZysk/StrataImię i Nazwisko
1.0Dawid Lemieszek
2.+1Arek Antoniak
3.+4Piotr Koczorowski

Finał A to bardzo pewne zwycięstwo Macieja Szubczyńskiego. Drugie miejsce zajął Wiktor Wota, który na początku wyścigu stracił dużo czasu w walce z Dawidem Chartem i nie zdołał już nawiązać rywalizacji ze zwycięzcą wyścigu. Na trzecim miejscu uplasował się Chart, który w trakcie wyścigu stracił jedną pozycję na rzecz Woty. Świetny wyścig zanotował Michał Kaczmarek, który w trakcie wyścigu awansował o 7 miejsc, ostatecznie kończąc rywalizację na piątej lokacie.  

Wyniki Finału A:

Finał A
PozycjaZysk/StrataImię i Nazwisko
1.0Maciej Szubczyński
2.+1Wiktor Wota
3.-1Dawid Chart
4.+1Maciej koziara
5.+7Michał Kaczmarek
6.0Maciej Zwierzyński
7.-3Adrian Paradowski
8.0Kuba Wojtus
9.+4Krzysztof Wawrzyniak
10.-3Szymon Kawski
11.0Krzysztof Gnabasik
12.-2Damian Litwinowicz
13.-4Aleksander Drzewiecki
14.0Dawid Lemieszek

ŚLĄSKA LIGA KARTINGOWA – Sezon VI – Runda 1

Pierwsza runda szóstego sezonu Śląskiej Ligi Kartingowej przyciągęła 56 uczestników. Wielu uczestników dołączyło do rywalizacji w poprzednich sezonach ŚLK i na dobre wkręciło się w rywalizację w sportach motorowych. Na ligach kartingowych E1GOKART nie brakuje jednak miejsca dla początkujących zawodników, którzy dopiero po raz pierwszy startują w zmaganiach na torze. 

Na Śląskiej Lidze Kartingowej kwalifikacje to, tak jak w Gdańsku i Poznaniu, 3 sesje pomiarowe, gdzie w każdej uczestnicy mają do wykręcenia 4 okrążenia pomiarowe. 

Kwalifikacje po raz pierwszy w karierze wygrał Antoni Smoliński, a tuż za nim drugie miejsce zajął Marcin Gajowczyk. Na trzecim miejscu po etapie kwalifikacji znalazł się Mateusz Matys. Seria czasówek na torze E1GOKART Chorzów udowodniła, że obsługa bardzo dobrze przygotowała gokarty do zawodów, a kierowcy prezentują bardzo dobry poziom. Dla przykładu możemy podać, że pierwsza dziesiątka dzieliło mniej niż 0,7 s. na różnicy sumy 2 z 3 najlepszych czasów. 

Następnie uczestnicy przeszli do wyścigów, które składały się z:

  • 15 okrążeń i jednej obowiązkowej procedury pit-stop w Finałach D-B
  • 22 okrążeń i dwóch obowiązkowych procedur pit-stop w Finale A

Wyniki finałów piątej rundy Śląskiej Ligi Kartingowej prezentują się następująco:

Finał D
PozycjaZysk/StrataImię i Nazwisko
1.0Mykhailo Sosin
2.+1Rafał Ziółkowski
3.-1Szymon Sobota
Finał C
PozycjaZysk/StrataImię i Nazwisko
1.0Marcin Janik
2.+4Tomasz Sierek
3.-1Adrian Górski
Finał B
PozycjaZysk/StrataImię i Nazwisko
1.0Oskar Ekiert
2.0Kevin Ploch
3.+5Jakub Kamiński

W trakcie Finału A pierwszej rundy Śląskiej Ligi Kartingowej najlepsze tempo wyścigowe, które zapewniło zwycięstwo w wyścigu zaprezentował Kuba Piechulski. Dobre podejście taktyczne pozwoliło zyskać dużo wolnej przestrzeni dzięki szybko wykonanemu pit-stopowi i przez cały wyścig prezentował najlepsze tempo, podczas gdy pozostali zawodnicy zajęci byli walką o jak najlepsze lokaty. W wyniku walki na torze zdobywca pole-position Antoni Smoliński spadł na 4 miejsce, jednak walka o lokaty 3-5 trwała do samej linii mety! Ostatecznie to Daniel Gajowczyk zajął trzecie miejsce a tuż za jego plecami w ciągu jednej sekundy przez linię mety przejechali: Antoni Smoliński, Bartosz Babicz i Tomasz Walas. Szybki manewr wyprzedzania lidera wykonany przez Marcina Gajowczyka pozwolił mu na pewne dowiezienie drugiego miejsca w wyścigu. 

Finał A
PozycjaZysk/StrataImię i Nazwisko
1.+3Kuba Piechulski
2.0Marcin Gajowczyk
3.+5Daniel Gajowczyk
4.-3Antoni Smoliński
5.+2Bartosz Babicz
6.-1Tomasz Walas
7.-4Mateusz Matys
8.-2Krystian Kopacki
9.+6Oskar Ekiert
10.+3Szczepan Pudlik
11.0Oliwer Pilch
12.0Piotr Kwaśniowski
13.-3Mateusz Stolecki
14.0Anton Yashchuk
15.-6 Natan Janiak

Kielecka Liga Kartingowa – Sezon XVII – Runda 1

Do rywalizacji w czasie 1 Rundy Kieleckiej Ligi Kartingowej przystąpiło 18 zawodników i zawodniczek. Ku uciesze organizatorów oraz zawodników pogoda dopisała i zawody odbyły się także na zewnętrznej części toru.

Dla urozmaicenia zawodów kwalifikacje rozgrywane są jedynie na wewnętrznej pętli toru, a wyścigi odbywają się na konfiguracji rozszerzonej o część zewnętrzną.

Czasówka na torze E1GOKART Kielce to dla odmiany cztery sesje kwalifikacyjne, z których pod uwagę brana jest suma dwóch najlepszych czasów. Zwycięzcą kwalifikacji został Mateusz Matys, który zanotował najlepszy czas kwalifikacji osiągając wynik 30.622 s. Na drugim miejscu po kwalifikacjach był Oskar Wiejas-Ziętek, a następne miejsca kwalifikacji zajęli kolejno: Miłosz Łachwa, Mikołaj Adamczuk oraz Piotr Wsuł.

Po zakończonych kwalifikacjach, zawodnicy wylosowali gokarty oraz przystąpili do startów finałowych. Podczas pierwszej rundy odbyły się dwa wyścigi finałowe na dystansie 15 okrążeń z jednym obowiązkowym zjazdem do pit-stopu. Dodatkową atrakcją jest fakt, że w finale B zwycięstwo oznaczało awans do wyższego finału i start z ostatniego miejsca jako „lucky-winner”. 

Wyniki finałów prezentują się następująco:

Finał B
PozycjaZysk/StrataImię i Nazwisko
1.0Zuzia Różak
2.0Paweł Płaskoń
3.+1Patryk Kręgiel

Mateusz Matys po raz kolejny potwierdził swoją świetną formę na torze w Kielcach. Zwycięzca XVI sezonu Kieleckiej Ligi Kartingowej pewnie prowadził przez cały wyścig i nie dał szans rywalom. Drugie miejsce w wyścigu zajął Miłosz Łachwa, a podium uzupełnił Mikołaj Adamczuk. Obaj zawodnicy zaliczyli awans o jedną lokatę względem pozycji w kwalifikacjach. 

Finał A
PozycjaZysk/StrataImię i Nazwisko
1.0Mateusz Matys
2.+2Miłosz Łachwa
3.-1Mikołaj Adamczuk
4.+5Piotr Wsuł
5.-2Karol Ciecierski
6.-1Nina Rauner
7.-1Radosław Ozioro
8.0Oskar Wiejas-Ziętek
9.+1Pola Dolatowska
10.+1Zuzia Różak

LIGI KARTINGOWE E1GOKART TWORZĄ NAJWIĘKSZE ZAWODY KARTINGOWE W POLSCE. WYSOKA FREKWENCJA, ŚWIETNA ATMOSFERA, SPORTOWA RYWALIZACJA I WYJĄTKOWA KARTINGOWA SPOŁECZNOŚĆ TO WYRÓŻNIKI TEGO WYJĄTKOWEGO WYDARZENIA. 

Już za tydzień ruszają drugie rundy lig kartingowych na torach E1GOKART! do wydarzenia może dołączyć każdy – niezależnie od poziomu zaawansowania!

Previous

Pech Szymona Ładniak na Spa - Podium nadal w zasięgu

Next

Energylandia Rally Team w komplecie wystartuje w Rallye du Maroc

Zobacz także

Nadchodzące wydarzenia

Sklep KMLS