III sezon Śląskiej Ligi Kartingowej cieszy się jedną z najwyższych frekwencji w kraju. Tor E1GOKART Chorzów to kartingowe serce Górnego Śląska, ponieważ to jedyny tor w regionie prowadzący tak duże zawody kartingowe, które w dodatku należą do rankingu Sodi World Series (SWS).

W Śląskiej Lidze Kartingowej regularnie biorą udział kierowcy z całego świata. Niezmiernie cieszy nas to, że zawody w Polsce przyciągają coraz więcej kierowców zza granicy. W końcu dojazd do Chorzowa z okolic czeskiej Ostrawy to ok. 1,5 godziny, a ze słowackiej Żyliny to około 2,5 godzin – wielu kierowców w Polsce przebywa dłuższe dystanse, aby wziąć udział w zawodach rangi SWS.

VI runda SLK zgromadziła 70 zawodników.

To kolejna runda o wysokiej, cieszącej włodarzy zawodów frekwencji. W każdej rundzie dołączają także nowe osoby, które nigdy wcześniej nie brały udziału w zawodach na torze w Chorzowie, czy zawodach rangi SWS. 

Kwalifikacje składające się z trzech sesji (w każdej zawodnicy mogli wykonać 4 okrążenia pomiarowe) przebiegały planowo i pokazywały, że po raz kolejny walka o podium w poszczególnych finałach będzie zacięta. Pole Position spośród stawki liczącej 70 zawodników zdobył Mateusz Matys, który wyprzedził drugiego Tomasza Walasa o zaledwie 0,076 s. na sumie dwóch z trzech najlepszych czasów.

Różnice pomiędzy liderem a zamykającym stawkę w poszczególnych grupach na sumie 2 z 3 najlepszych czasów okrążeń, które brane były pod uwagę wyglądały następująco:

Finał A – 0,9 s

Finał B – 0,7 s

Finał C – 0,7 s

Finał D – 1 s

Spora flota gokartów Sodi SR5 na torze E1GOKART Chorzów pozwoliła na przeprowadzenie 5 finałów. 

Tak wyrównane grupy zapewniały, że w finałach walka trwała do ostatnich zakrętów.

Finały pełne były sportowej rywalizacji. Dodatkową zachętą do walki o zwycięstwo w niższych finałach jest możliwość awansu do kolejnego finału jako “lucky looser”. Top 3 poszczególnych finałów prezentuje się następująco:

Finał E
1Mateusz Watoła
2Artur Podhorski 
3Jakub Kijowski 
Finał D
1Tomasz Brzozowski
2Ricardo Zorn
3Mateusz Szostek
Finał C
1Dariusz Jawoszek
2Łukasz Glądys
3Tomasz Sierek
Finał B
1Przemysław Watoła
2Kris Czaja
3Dawid Obłój

Zacięta walka w finale A pełna była niespodzianek. Matys, lider klasyfikacji generalnej spadł w wyścigu na piąte miejsce. Walas w trakcie walki o podium z Kapałą zjechał na obligatoryjny pit-stop na ostatnim okrążeniu, uniemożliwiając tym samym zawodnikowi jadącemu bezpośrednio za nim na zjazd. Kapała w wyniku niewykonania obowiązkowego manewru pit-stop został zdyskwalifikowany z wyścigu. Kolejny raz warto również pochwalić postawę triumfatora poprzedniej rundy – Jakuba Kamińskiego, który kolejny raz stanął na podium, pomimo startu z piątej pozycji. W wyścigu liczącym 21 okrążeń najlepszym kierowcą okazał się Krystian Kopacki, startujący po kwalifikacjach z czwartej pozycji.

Finał A
1Krystian Kopacki
2Jakub Kamiński
3Tomasz Walas
4Bartosz Babicz
5Mateusz Matys
6Piotr Kwaśniowski
7Karol Bieg
8Marcin Gajowczyk
9Michał Tukaj
10Bartek Hetmańczyk
11Paweł Ulfik
12Przemysław Watoła
13Kacper Bednarek
14Daniel Gajowczyk
15Grzegorz Kapała – DSQ

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom. Warto również nadmienić, że start w całym cyklu zawodów nie jest obowiązkowy. Chętni do „rzucenia” wyzwania najlepszym kierowcom mogą wystartować nawet w jednej rundzie.

Klasyfikacja generalna III sezonu Śląskiej Ligi Kartingowej

Duże podziękowania dla partnerów Śląskiej Ligi Kartingowej:
Bracia Pietrzak Car Detailing 360
DELIXIRUM

dla PROkarting.pl: Adam Kurek

Previous

Złota passa przerwana, dyskwalifikacja i powrót na pudło

Next

Powrót do domu. Marczyk i Gospodarczyk wystartują w 78. ORLEN Rajdzie Polski

Zobacz także

Nadchodzące wydarzenia

Sklep KMLS